Reklam

Son dakika haberi: 1 Mart 2021 hangi yasaklar kalkıyor? Kısıtlamalar hangi illerde kalkacak?   

Son Dakika Haberleri İnternet - 1 Mart 2021 Pazartesi gününden itibaren Türkiye'de yerinde karar dönemi uygulanacak. Kademeli normalleşmeye geçecek olan Türkiye'de düşük riskli illerde kısıtlamalar azaltılacak, yüksek riskli illerde ise kısıtlamalara devam edilecek. Gelen son dakika bilgilerine göre; Cumhurbaşkanı...

Son dakika haberi: 1 Mart 2021 hangi yasaklar kalkıyor? Kısıtlamalar hangi illerde kalkacak?   
Son dakika haberi: 1 Mart 2021 hangi yasaklar kalkıyor? Kısıtlamalar hangi illerde kalkacak?   
Bu içerik 106 kez okundu.
Reklam

Son dakika açıklamalarına göre; Kovid-19 günlük vaka sayısı 10 binin altında seyrediyor. Türkiye'de artık yerinde karar dönemi uygulanacak. Birçok insan bugün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası hangi illerde yasakların kalkacağını merak ediyor. Bazı illerde hangi yasakların kalkacağı ilgiyle araştırılıyor. Pazartesiden itibaren Türkiye'de normalleşme takvimi başlıyor. Peki ama son dakika açıklamalarına ve flaş gelişmelere göre yasaklar kalktı mı, kısıtlamalar ne zaman bitiyor, okullar açılıyor mu? İşte yasaklar kısıtlamalar tedbirler ve önlemlerle ilgili son durum...

Kısıtlamalar hangi illerde kalkacak?

Yerinde karar dönemine geçiliyor. Türkiye’de iller kırmızı, turuncu, sarı ve mavi liste olmak üzere dört gruba ayrıldı. Buna göre kırmızı ve turuncuda yer alan illerde kısıtlamaya devam edilecek. Sarı listedeki illere kısmi kısıtlama olurken, mavi listedeki illerde ise normalleşme adımları atılacak. 

81 ilin nüfus sayısı, haftalık ve günlük vaka ortalamalarına göre hazırlanan listelerde, kırmızı ve turuncuda yer alan illerde kısıtlamaya devam edilecek.

Sarı listedeki illere kısmi kısıtlama olurken, mavi listedeki illerde ise normalleşme adımları atılacak. Her hafta değişecek olan listelerde vaka sayısını düşürmeyi başaran iller sarı listeye girerek kısıtlı normalleşme ya da mavi listeye girip kontrollü normalleşmeye ulaşacak.

Mavi listeye girmeyi başaran iller ise kontrollü normalleşecek. Bu listeye girmeyi başaran ise 5 il bulunuyor.

Kısıtlamaların kalkması beklenen 5 il: Iğdır, Batman, Muş, Şırnak ve Hakkari.

kısıtlama yasak normalleşme yerinde karar yasaklar kalkıyor mu kısıtlamalar bitiyor mu seo haber
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık