Reklam

Gümüş Takı Bakımı

Zinet eşyası olarak altının yanı sıra tercih edilen bir diğer zinet eşyası da gümüş zinet eşyalarıdır.

Gümüş Takı Bakımı
Gümüş Takı Bakımı reklam
Bu içerik 325 kez okundu.
Reklam

 

Zinet eşyası olarak altının yanı sıra tercih edilen bir diğer zinet eşyası da gümüş zinet eşyalarıdır. Zarif duruşu, metalik rengi, hafifliği ve alerjiye sebep olmaması gibi pek çok neden ile tercih edilen gümüş takıların temizliği ve bakımı da çok önemlidir. Gümüş bileklik, gümüş kolye   vb. gibi takıların uzun ömürlü olması ve daha parlak bir görünüme sahip olması için bakım yapılması önemlidir.

Gümüş Takı Bakımı Nasıl Yapılır?

Gümüş takı günlük hayatımızda kullandığımız ve kullanıma bağlı olarak deforme olabilecek ya da kararma yapabilecek takılardır. Hava içerisindeki kükürtten dolayı kararma yapan gümüşlerdeki kararmayı ortadan kaldırmak ve daha parlak bir görünüm kazandırmak için takılara bazı parlatma işlemleri uygulanmaktadır. Gümüş bileklik  gibi gümüş takıları parlatmanın ilk yöntemi, karbonatlı su kullanmaktır. 1 bardak  su, 1 dolu yemek kaşığı karbonat ve su ısıtmak için bir kaba ihtiyaç duyulan bu yöntemde, su ve karbonat kaba döküldükten sonra gümüş bileklik ya da gümüş kolye gibi takılar kaba konur ve 1 - 2 dakika kaynatıldıktan sonra çıkarılır ve normal su ile yıkanarak, yumuşak bez ile silinir. Bir diğer parlatma ve temizleme yöntemi ise  gümüş temizleyici krem kullanmaktır. Gümüş temizleyici kremi gümüşler takıların üzerine sürüldükten sonra yumuşak bir bez ile  silinerek temizlenir ve parlatılır. Deterjanlı su yönteminde ise kaynatılan suya bir miktar deterjan atılarak gümüş takılar suyun içine konur ve bir süre bekletilir. Daha sonra takılar sudan çıkarılarak, normal su ile yıkanır ve yumuşak bez ile temizlenerek parlatılır. Gümüş bileklik, gümüş kolye gibi takıların iki üç gün aralıklar ile yumuşak bez yardımı ile silinmesi de gümüşlerin daha parlak görünmesine ve temiz kalmasına yardımcı olmaktadır.

Gümüş satışı yapan firmamız, gümüş takılarınızın en güzel şekilde parlaması ve bakımlı görünmesi için sizleri gümüş takı bakımı konusunda bilgilendirerek ışıltılı görünümlü takılar takmanıza yardım olmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık