Reklam

Kabine değişikliği olacak mı, yeni kabine ne zaman açıklanacak? Gözler Resmi Gazete'de olacak

Son Dakika Flaş Haberler - Kabine toplantısı ve AK Parti Grup Toplantısı öncesi kabine değişikliği ile ilgili son gelişmeler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında “Cumhurbaşkanımız ekibiyle beraber yeni bir düzenleme yapacaktır,...

Kabine değişikliği olacak mı, yeni kabine ne zaman açıklanacak? Gözler Resmi Gazete'de olacak
Kabine değişikliği olacak mı, yeni kabine ne zaman açıklanacak? Gözler Resmi Gazete'de olacak
Bu içerik 69 kez okundu.
Reklam

Kısa süre önce gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Kongresi sonrası MKYK’da önemli görevlendirmeler yapılmıştı. Kongrenin tamamlanmasının ardındansa gözler bu kez yeni kabine ile ilgili açıklamalara çevrildi.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK MI? İLK AÇIKLAMA MAHİR ÜNAL’DAN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal açıklamasında “Şimdi tabi değişim konuşulmaya başlanınca kaçınılmaz olarak bütün sistemin bir parçası değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik ortaya çıkıyor. Şimdi 2023'e dönük sadece partide değil diğer alanlarda da sayın Cumhurbaşkanımız ekibiyle beraber yeni bir düzenleme yapacaktır, yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz.” İfadelerine yer vermişti.

YENİ KABİNE NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Kabine toplantısında ana gündem maddesi artan koronavirüs vakaları nedeniyle, koronavirüsle mücadele olacak.

Ardından gözler Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan grup toplantısına çevrilecek. İki toplantının ardından da açıklamalar yapması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine değişikliği ile ilgili bu toplantılarda değerlendirmede bulunup bulunmayacağı ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

Toplantıların öncesinde ve sonrasında ise gözler atama kararları için Resmi Gazete’de olacak.


Kabine pazartesi toplanıyor... Ana gündem maddesi koronavirüs olacak

Her iki toplantı sonrası yapılacak açıklamalar CNN TÜRK ekranlarından canlı olarak izlenebilecek.

 

kabine toplantısı yeni kabine kabine değişikliği
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık