Reklam

Dev firmaya rekabet soruşturması... Google sözlü savunma yapıyor

Günün Haberleri - Rekabet Kurumu Google hakkında bir soruşturma başlatmıştı. O soruşturma kapsamında bugün sözlü savunma toplantısı gerçekleştiriliyor. Soruşturma neden başlatılmıştı? Son durumu ve detayları CNN TÜRK Ankara muhabiri Gülşen Coşkun aktardı.

Dev firmaya rekabet soruşturması... Google sözlü savunma yapıyor
Dev firmaya rekabet soruşturması... Google sözlü savunma yapıyor
Bu içerik 1860 kez okundu.
Reklam

Sözlü savunma toplantısı halen devam ediyor.

SORUŞTURMA NEDEN BAŞLAMIŞTI?

Google'ın genel arama hizmetleri pazarındaki hakim durumunu kötüye kullandığı iddiası var. Bir de kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetini, rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı yönündeki iddialar doğrultusunda soruşturma başlatılmıştı.

Bu konuda kanunu ihlal eden rekabeti ihlal eden 1 durum var mı yok mu? Buna bakılıyor. Sözlü savunma toplantısı online olarak devam ediyor.

Google avukatları ve iddialara ilişkin bazı yanıtlar verdi. Sözlü savunmalarına başladılar. O savunmadan bir kısmı aktaralım. Öncelikle Google kendi yerel arama hizmetini avantaj sağladığı iddiasına verilen yanıtta böyle bir avantaj sağlanmıyor diyor. Google avukatları, otel reklamlarının gösterilmesinin rakiplerinin tıklanma alma ihtimalini zayıflattığı ve bu sebeple de rekabeti kısıtlayıcı pazar kapanmaya yol açtığı iddiasına dairse "Otel reklamları, rakiplerin görülebildiği ve trafik kazanabildiği bir reklam türüdür" deniliyor savunmada ve dolayısıyla bu rakiplerin bu yolla dışlanması mümkün değildir diyor. Google ve Google konaklama Karşılaştırma aramasındaki payı önemsiz bir seviyededir savunması geldi. Sözlü savunma devam ediyor, sonrasındaysa bu soruşturmanın sonucu ne olacak? Biz onu takip edeceğiz.

Gülşen Coşkun Rekabet Kurumu Google soruşturma savunma haber haberler video son dakika haber videosu video haber son dakika haberi son dakika videosu Video
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık