Reklam

İkinci el araç fiyatları arttı

Günün Haberleri - Sıfır araç sıkıntısı ikinci el otomobile olan talebi arttırdı. Talep ile beraber fiyatlar da arttı. 2020'nin sonlarında sıfır araç talebinin karşılanmaya başlaması ile ikinci ellerde fiyat düşüşü yaşanmıştı. Fakat döviz kurundaki artış ve tekrar başlayan sıfır araç sıkıntısı ile fiyatlar yükselmeye...

İkinci el araç fiyatları arttı
İkinci el araç fiyatları arttı
Bu içerik 38 kez okundu.
Reklam

Salgın sebebi ile üretim ve tedarik zincirinde bir çok sektörde aksamalar meydana geldi. Bunlardan biri de otomobil sektörü. Sıfır araç sıkıntısı yaşanınca talep ikinci el otomobile kaydi. Haliyle fiyatlar da yükseldi. 2020 yılının sonunda ise, üretim arttı, ikinci el araç fiyatlarında gerileme oldu.

Sektör temsilcileri, en büyük sıkıntının otomotiv sektöründe kullanılan elektronik çiplerdeki tedarik sıkıntısı olduğunu belirtiyor.

Otomobil sektöründe bir süre daha ikinci ele olan talebin yüksek olması bekleniyor. Haliyle fiyatların da düşmesi öngörülmüyor.

ikinci el ikinci el otomobil otomobil fiyat haber haberler video son dakika haber videosu video haber son dakika haberi son dakika videosu Video
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık