Reklam

2021 ilk Teravih namazı ne zaman? Ramazan'da camilerde Teravih kılınacak mı?

Gazete Haberleri - Koronavirüs önlemleri kapsamında hafta içi hafta sonu 21.00 ile sabah 05.00 arasında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ramazan ayında camilerde Teravih namazı kılınacak mı merak ediliyor. Peki, 2021 ilk Teravih namazı ne zaman? İşte konuyla ilgili detaylar..

2021 ilk Teravih namazı ne zaman? Ramazan'da camilerde Teravih kılınacak mı?
2021 ilk Teravih namazı ne zaman? Ramazan'da camilerde Teravih kılınacak mı?
Bu içerik 52 kez okundu.
Reklam

Türkiye risk haritasında yüksek riskli illerin artmasıyla birlikte belli saatleri kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Cumartesi, pazar günleri ve akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Ramazan ayına özel ek kısıtlamalar da söz konusu. Peki teravih namazı olacak mı? Teravih namazı camilerde kılınacak mı? Tüm bu sorulara Sağlık Bakanı Koca cevap verdi.

CAMİLERDE TERAVİH NAMAZI KILINACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sağlık Bakanı Koca teravih namazlarının tedbirler alınarak kılınacağını açıkladı. Bakanı Koca "Teravihler kapalı olmayacak. Bu noktada hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek" dedi.

RAMAZAN AYI KISITLAMALARI

Geçtiğimiz 29 Mart'ta yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinliklere de müsaade edilmeyecek" açıklamasında bulundu.

2021 İLK TERAVİH NE ZAMAN?

Mübarek üç aylardan sonuncusu olan Ramazan ayında oruç tutmaya başlayacak Müslümanlar 12 Nisan gecesi ilk teravih namazını kılacak. 13 Nisan günü yılın ilk orucunu tutulacak. Yılın son oruç tarihi ise 12 Mayıs Cumartesi olacak.

 

2021 teravih teravih namazı ramazan sağlık bakanı oruç
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık