Reklam

Florida'da zehirli atık su alarmı

Son Dakika Dünya Haberleri - Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde bulunan büyük bir zehirli atık su deposunda sızıntı meydana geldi. Sızıntı sonrası eyalette acil durum ilan edildi.

Florida'da zehirli atık su alarmı
Florida'da zehirli atık su alarmı
Bu içerik 58 kez okundu.
Reklam

Zehirli atık su depodan sızdı, Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaleti alarma geçti.

Tampa Bay bölgesindeki Piney Point deposundan sızan zehirli atık su nedeniyle eyalette acil durum ilan edildi. Bölgede bulunan 300'den fazla ev için acil tahliye emri verildi. Deponun yakınlarındaki araç yolu da trafiğe kapatıldı. Florida acil durum ekipleri, suyun ilerleyişini durdurabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Florida Valisi Desantis, Florida Ulusal Muhafızları tarafından desteklenen acil durum çalışanlarının günde 33 milyon galon su pompaladıklarını açıkladı.

Yetkililer, depoda eski fosfat tesisinden kalma fosfor ve azot içeren milyonlarca litre suyun olduğunu açıkladı. Suyun az oranda radıum ve uranyum barındırdığı ve radon gazı da yayabileceği belirtildi. Suyun büyük oranda tarım arazisinden oluşan bölgeyi kaplamasından endişe ediliyor. Bölgeye yayılan zehirli atık suyun 2.3 milyar litre olduğu ifade ediliyor.

florida abd zehirli atık su deposu zehirli atık depolama haberler haber
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık