Reklam

600 kişi çalışıyor… CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı!

Günün Haberleri - CNN TÜRK ekibi, İstanbul Boğazı'ndaki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kulesine çıktı. 322 metre yüksekliğe çıkmak için önce asansöre bindiler ardından da 8 kilometre merdiven çıktılar. Bu heyecanlı yolculukta onlara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da eşlik etti. Fulya Öztürk, Alper...

600 kişi çalışıyor… CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı!
600 kişi çalışıyor… CNN TÜRK, 322 metre yüksekteki o kuleye çıktı!
Bu içerik 35 kez okundu.
Reklam

322 METRE YÜKSEKTEN İSTANBUL

CNN TÜRK ekibi bir ilke imza attı, İstanbul'un 3. köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kulesine çıktı. Tam 322 metre yüksekliğe, 8 dakika süren asansör yolculuğu ve tırmanışla çıkan ekibin macerasında görüntüler nefes kesti.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ 2016'DA HİZMETE AÇILMIŞTI

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 2016 yılında hizmete açıldı. Yapımı, açılışı, ücreti çok konuşulmuştu. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk'ün amacı köprünün zirvesine çıkmak ve 600 kişinin aktif bir şekilde çalıştığı köprünün görünmeyen noktalarını görmekti. Ekip zorlu yolculuk sonrası zirveye ulaşmakla kalmadı, o noktada Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'yla da bir araya geldi.

8 DAKİKA ASANSÖR YOLCULUĞU, SONRA 8 METRE TIRMANIŞ

Köprünün tepe noktasına 8 dakikalık bir asansör yolculuğu ardından gerçekleşen bir tırmanma sonucunda ulaşıldı. Köprünün ve bağlantı yollarının anbean takip edildiği merkezi ve 322 metre yükseklikteki her gün yaşanan o hayattan nefes kesen görüntüleri ekrana taşıdı. 

3. köprü Adil Karaismailoğlu yavuz sultan selim köprüsü Fulya Öztürk Alper Öztürk Halil Kahraman haberler haber
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık