Reklam

İran’da 4. dalga alarmı

Günün Haberleri - Yeni tip koronavirüs sebebiyle Ortadoğu ülkeleri arasında en fazla can kaybı komşu İran’da yaşandı. Üstelik ülkede günlük ölü sayıları da yeniden 100’ü aştı. Başkent Tahran’da kısıtlamalar en yüksek seviyeye çıkarıldı.

İran’da 4. dalga alarmı
İran’da 4. dalga alarmı
Bu içerik 42 kez okundu.
Reklam

Komşu İran’da virüsün yayılma hızı yeniden arttı, başkent tahran salgının başından bu yana üçüncü kez kısıtlamaların en fazla olduğu “kırmızı bölge” kategorisine alındı. Kararla birlikte şehre özel arabalarla giriş ve çıkışlar yasaklandı. Kentteki işletmelerin çalışma saatlerine de kısıtlama getirildi.

Sadece Tahran değil. Salgın bilançosu ülke genelinde de ağırlaşıyor. Günlük ölü sayısı yeniden 3 hanelere çıktı. Toplam ölü sayısı 63 bini aştı, vaka sayısı ise 2 milyona yaklaştı. Yetkililere göre durumun bu noktaya gelmesinin temel sebebi kutlama ve seyahatler. Halk da “bu sonuç kaçınılmazdı” diyor.

Ülkede 50 bölge daha kırmızı kategoride. Aşılama ise oldukça yetersiz. Rusya Çin ve Hindistan’dan alınan aşılarla 80 milyonluk nüfusun sadece 1,5 milyonuna aşı yapılabildi.

 

 

iran haberler haber videosu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık