Reklam

Cuma namazı saati Diyanet | Bugün İstanbul cuma namazı saat kaçta? 9 Nisan Cuma vakti

Son Dakika Flaş Haberler - 9 Nisan 2021 Cuma namazı saati İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde namaz kılacak olan kişilerin saat kaçta Cuma namazı kılacaklarını gösterdi. Diyanet, namaz vakitleri sayfası üzerinden il il Cuma vakti ile ilgili bilgileri paylaşıyor. Peki, bugün Cuma namazı saat kaçta, öğle ezanı ne...

Cuma namazı saati Diyanet | Bugün İstanbul cuma namazı saat kaçta? 9 Nisan Cuma vakti
Cuma namazı saati Diyanet | Bugün İstanbul cuma namazı saat kaçta? 9 Nisan Cuma vakti
Bu içerik 70 kez okundu.
Reklam

Cuma saatleri ile ilgili bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı’nın namaz vakitleri sayfasından il ve ilçe bazlı olarak öğrenilebiliyor. Bulunduğu ilde ibadet görevini yerine getirecek olanlar öğle ezanı saatinde camilere akın ediyor. Peki, bugün Cuma namazı kılmak isteyen kişiler için ezan saat kaçta okunacak?

CUMA NAMAZI SAATİ DİYANET… 9 NİSAN CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

Diyanet verileri esas alınarak hazırlanan listede bazı iller için 9 Nisan 2021 Cuma vakti şu şekilde…

İSTANBUL CUMA SAATİ  13:11 ANKARA CUMA VAKTİ  12:55 İZMİR CUMA NAMAZI SAATİ   13:18 ADANA CUMA NAMAZI VAKTİ  12:45 BURSA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?  13:10 ANTALYA CUMA KAÇTA?  13:04 KONYA CUMA VAKTİ KAÇTA?  12:57 DİYARBAKIR CUMA NAMAZI NE ZAMAN?  12:26 ESKİŞEHİR CUMA NAMAZI KAÇTA?  13:05 MERSİN  CUMA VAKTİ NE ZAMAN?  12:48

DİĞER İLLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

İÇ EZANI OKUMANIN HÜKMÜ NEDİR?

Cuma günü öğle vaktini bildiren ezan, Hz. Peygamber (s.a.s.) döneminde cami içinde hatip minbere çıktıktan sonra okunan iç ezandı. Bu sebeple cuma günü hutbeden önce okunan iç ezanın, hatibin huzurunda olması hutbenin sünnetlerindendir.

CUMA HUTBESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Hz. Osman döneminde şehrin genişlemesi ve iç ezanın her tarafta duyulmaması üzerine, namaz vaktinin girdiğinin bildirilmesi maksadı ile dışarıda ezan okutulmaya başlandı. Hz. Peygamberin (s.a.s.) uygulaması olan iç ezanın da okunmasına devam edildi (Kâsânî, Bedâî’, I, 152).

CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

cuma saati cuma vakti cuma namazı kaçta cuma namazı saati cuma saatleri cuma namazı saat kaçta diyanet
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık