Reklam

Marketler ve bakkallar kaça kadar açık, kaçta kapatıyor? Bakkal ve market çalışma saatleri

Son Dakika Haberleri İnternet - Bakkal ve market çalışma saatleri yeni koronavirüs yasakları sonrasında bir kez daha güncellendi. Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağının 19:00-05:00 saatleri arasında olmasıyla birlikte gözler bakkal ve marketlere çevrildi. Peki, bakkallar ve marketler kaça kadar açık, çalışma...

Marketler ve bakkallar kaça kadar açık, kaçta kapatıyor? Bakkal ve market çalışma saatleri
Marketler ve bakkallar kaça kadar açık, kaçta kapatıyor? Bakkal ve market çalışma saatleri
Bu içerik 97 kez okundu.
Reklam

Hafta içi ve hafta sonu market ve bakkalların çalışma saatleri yeniden güncellendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların hafta içi her gün saat 19:00’da başlayacak olması nedeniyle bakkal ve marketler de buna göre çalışma saatlerini düzenleyecek.

HAFTA İÇİ BAKKAL VE MARKET KAÇA KADAR AÇIK, KAÇTA KAPANIYOR?

Genelgede yer alan bilgilere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek. Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak.”

HAFTA SONU BAKKAL VE MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Kısmi kapanma genelgesinde yer alan ifadelere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.”

 

marketlerin çalışma saatleri bakkalların çalışma saatleri bakkallar kaça kadar açık marketler kaça kadar açık bakkallar kaçta kapanıyor marketler kaçta kapanıyor
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık