Reklam

Altın fiyatları ne durumda?

Ekonomi Haberleri - Altın fiyatları, ABD ve Çin’den gelen ekonomik verilere odaklanmasıyla art arda ikinci haftayı da yükselişle kapatmayı hedefliyor. Gram altın ise dolar/TL’deki düşüş ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişin arasında kalmış durumda.

Altın fiyatları ne durumda?
Altın fiyatları ne durumda?
Bu içerik 56 kez okundu.
Reklam

Altın fiyatları ne durumda?

Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu haftaki genişlemeci para politikasına dair açıklamaları da altını destekleyen faktörler arasında yer alırken, iyi gelen ekonomik veriler ve ABD hisse piyasalarında yaşanan rekor hafif bir baskı oluşturdu. 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi, hafta içerisinde yüzde 1,70 seviyesine kadar yükseldikten sonra haftayı yüzde 1,57 seviyesinde kapatmaya doğru ilerlerken, Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise hafta başından bu yana yüzde 0,6 geriledi.

Altın fiyatları ne durumda?

Ons altın, geçen haftayı yüzde 0,86 yükselişle kapattıktan sonra bu haftayı da yüzde 1’den fazla yükselişle kapatarak arta arda iki haftayı da kazançla geçmeye doğru ilerliyor. Yılın ilk üç ayını da kayıpla kapatan ons altın, Nisan ayının başından bu yana yüzde 3,33 yükseliş kaydetti. Haftaya 1.744 dolar civarında başlayan ons altın, 1.720 dolar seviyesine kadar çekildikten sonra perşembe günü sert bir yükseliş kaydederek 1.764 dolar seviyesine ulaştı.

Altın fiyatları ne durumda?

Hafta içi 460 TL’yi gören gram altın, dolar/TL’deki düşüşü küresel altın fiyatlarındaki yükselişin dengelemesiyle hafta boyunca dar bir fiyat aralığında seyretti.

Altın fiyatları ne durumda?
Dolar/TL hafta başından bu yana yüzde 1,73 düşüş kaydederken, küresel altın fiyatları yüzde 1,20 yükseldi. İki fiyat hareketinin arasında sıkışan gram altın, hafta için 451 TL seviyesine kadar geriledikten sonra 455 TL civarında haftayı kapatmaya doğru ilerliyor.
haberler haber son dakika
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık