Reklam

Biontech aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu al ile aşı seçimi nasıl yapılır? Biontech aşı randevusu alma detayları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 'Bugün itibarıyla aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz. Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşı programımız tedarik koşullarına bağlı olarak kararlılıkla sürecek.' açıklamasından sonra Biontech aşı randevusu...

Biontech aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu al ile aşı seçimi nasıl yapılır? Biontech aşı randevusu alma detayları!
Biontech aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu al ile aşı seçimi nasıl yapılır? Biontech aşı randevusu alma detayları!
Bu içerik 90 kez okundu.
Reklam

Koronavirüs aşı randevusu almak isteyenler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son dakika açıklamasından sonra araştırmalarını hızlandırdılar. Covid-19'a karşı toplumsal bağışıklığın sağlanabilmesi için sürdürülen aşılama programı tüm hızıyla uygulanmaya devam ediliyor. Peki, Biontech aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS aşı seçimi yapma detayları..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşı programında yeni bir safhaya geçildiğini, 55 yaşından büyüklere aşı sırasının geldiğini belirtti.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün itibarıyla aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz. Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşı programımız tedarik koşullarına bağlı olarak kararlılıkla sürecek." ifadelerini kullandı.

BİONTECH AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu sırasında tercih eden vatandaşlara BioNTech aşısının birinci dozu da uygulanmaya başlandı. Öncelikli grupta olan vatandaşlar "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" siteleri ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabiz mobil uygulamaları üzerinden randevularını oluşturabiliyor.

*Biontech aşısı şuan için Aile Hekimliği tarafından yapılamıyor sadece belirli hastanelerden randevu alındığı aşı olabiliyor. Biontech aşısı olmak isteyenler “Aile Hekimliği” yerine “Hastane” kısmına tıklayarak randevu almalılar. Bulunduğunuz ili seçtiğinizde Biontech aşısının bulunduğu hastaneler listelenir.

607e6d86bf21441ea8a789c4

Vatandaşlar, öncelikli grupta olup olmadığını, aralarında boşluk olacak şekilde "AŞI", "T.C. kimlik numarası" ve "T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesini yazarak 2023'e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor.

Kişi, aşı yapılacak öncelikli grupta bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendiriliyor. Uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyor. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderiliyor.

Covid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

MHRS RANDEVU SAYFASI

 

 

 

 

biontech aşı randevusu alma biontech aşı seçim mhrs randevu alma 55 yaş aşı randevusu alma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık