Reklam

"Ege'deki depremler İstanbul ve İzmir'i tetiklemez"

Son Dakika Flaş Haberler - 13 Nisan'dan bu yana Datça adeta beşik gibi sallanıyor. Akıllarda ise bölgedeki fayların İzmir ya da İstanbul'daki fayları tetikleyip tetiklemeyeceği var. Uzmanlar bu depremlerin volkanik kökenli olduğunu söylüyor. Yani bu olasılık mümkün değil.

Bu içerik 90 kez okundu.
Reklam

Beşik gibi sallanan Datça'da sarsıntılar sürüyor. Peşi sıra gelen depremler akıllara "Olası İzmir ve İstanbul depremlerini tetikler mi?" sorusunu getiriyor. Uzmanlara göre bu olasılık söz konusu değil.

"Tamamen bağımsız faylar bizim İstanbulla uzaktan yakından ilgisi olan bir deprem değil. Burada gördüğünüz gibi bir çok fay var. Bu fay ne yapabilir yanındaki fayı tetikleyebilir ama buradan ta İzmir'deki fayı tetikleme olasılığı yok"

13 Nisan gecesi 5,1'lik depremle sallanan Muğla sallanmaya devam ediyor. Datça açıklarında Yunanistan'ın İncir Adası'ndaki volkanik hareketlilik bölgedeki fayları tetikliyor.

Bölgedeki depremlerin İzmir ve İstanbul faylarını izmir escort bayan tetiklemeyeceğini söyleyen uzmanlar, olası tsunami riskine karşıysa uyarıyor.

Muğla Datça deprem İzmir İstanbul haber haberler video son dakika haber videosu video haber son dakika haberi son dakika videosu Video
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık