Son dakika... Ahmet Nur Çebi: Şerefli şampiyonluklar kovalayan bir ekibiz

Futbol ve Spor Haberleri - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Çebi, siyah-beyazlı takımın hala 3 puan önde olduğunu söyledi ve şampiyonluktaki iddiasını ortaya koydu.

Son dakika... Ahmet Nur Çebi: Şerefli şampiyonluklar kovalayan bir ekibiz
Son dakika... Ahmet Nur Çebi: Şerefli şampiyonluklar kovalayan bir ekibiz
Bu içerik 339 kez okundu.
Reklam

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları:

İki maçtır kaybettiğimiz puanların Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışında geri düştüğünü ve şampiyon olamayacağı şeklinde algılattırılmasını doğru bulmuyorum ve art niyet arıyorum. 3 puan öndeyken tereddüt varmış gibi algı yaratanlar, 6 puan geride olanların şampiyon biz olacağız söylemlerine neden gereken tepkiyi ve cevabı vermiyorlar bu soruyu da onlara sormak istiyorum. 6 puan geride olanların şampiyon olma ihtimali varken 3 puan önde olmamızın büyük bir avantaj olduğunun görmezden gelinmesini doğru bulmuyorum. Ben ve arkadaşlarım şerefli şampiyonlukları kovalayan bir ekibiz.

Kimsenin şüphesi olmasın bu sezon şampiyon Beşiktaş olacaktır. 13. sırada yer alırken de bunu söylüyordum lideriz yine bunu söylüyorum. Puan kaybettiğimiz takımlar düşme hattındaydı. Aynı takımların rakiplerimize karşı da müthiş oynayacağını düşünüyorum. Rakiplerimiz de o takımlarla oynarken puan kaybedecektir. Bu benim hesaba kattığım bir durum. 

Beşiktaş'ın kötü oynadığı yönündeki algıların son bulması gerekiyor. Camiamıza sesleniyorum, bu algılara gelmeyin. Çok konuşarak başarılı olunmuyor. Bizim az konuşmamız, iş yapmadığımız anlamına gelmez. Biz gereken her şeyi yapıyoruz, Beşiktaş'ın hakkını savunuyoruz. TFF ve MHK'nın bir takımı şampiyon yapmak için çalıştığına inanmıyorum. Biz hakem iyi yönettiyse iyi, kötü yönettiyse kötü deriz.

Oldukça sıkıntını bir süreç yaşıyoruz, pandemi süreci. 21 takımlı bir lig ve sıkıntılı bir durum. Düşme hattındaki birçok takımın şampiyonluğa oynayan takımlardan puan alıyor. Düşme hattındaki Başakşehir'in son oynadığı oyuna bakıyorsunuz, ilginç gelişmeler.

Eski futbolculara sesleniyorum. Meslektaşlarınızın çabasına, saha içindeki emeklerine saygı gösterin. Medyada bazı Beşiktaşlıların, Beşiktaş'ın zarar göreceği söylemlerden, kasıtlı olarak davranmalarından vazgeçmelerini rica ediyorum. Beşiktaş köklü bir kulüptür. Bu tür gayretler saygı ve değer görmeyecektir. Bunları bilmelerini rica ediyorum.

Biz 3 puan öndeyiz ve lideriz. Sezon başında küme düşeceğimizi söyleyenler oldu ama ben şampiyon olacağımıza inanıyordum. Hocama ve futbolcularıma güveniyordum. Şu an Beşiktaş'a zarar vermek için algı yapılıyor. Rakiplerimiz önde olsaydı şampiyon ilan edilirdi.

Demba Ba çok dürüst ve onurlu biridir. Dün sözleşmesi feshedilince ben de şok oldum. Neler yaşandı bilmiyorum, ama varsa bir şey Demba Ba söylemeli. Yoksa da söylemeli. Kulüpleri töhmet altında bırakmamalı.

Aboubakar son derece naif, kafasında art niyet olmayan futbolcularımızdan biri. Kontratın ben yaptım, bizim futbolcumuzdur ve gelecek sezon da takımda kalacaktır. Opsiyon Beşiktaş'a aittir. Hakkının yendiğini görürsem gerekeni yapacak kadar da adaletliyim. Aboubakar Beşiktaş isterse gelecek sezon da takımda kalacak. Ayrıca Aboubakar'la da Aboubakar olmadan da şampiyon olacak gücümüz var. Ancak bilinsin ki biz istersek Aboubakar bizimle kalacak. Aboubakar'ın maaşını beğenmediği için maça çıkmadığı iddiası da gerçek değildir.

Beşiktaş Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanlığı yapıyorsa bu Beşiktaşlıların gurur duyması gereken bir durum. Diğer kulüplerin değerli yönetici arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum. Eski alışkanlıklarınızı lütfen bu lige bulaştırmayın. Ayrıca futbolcu kardeşlerim, kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi bir başkasına yapmayın.

Bugün Beşiktaş'ın herhangi bir futbolcusuna 1 aylık borcu bile yoktur. Nereden nereye geldiğimiz ortadadır.

Futbolcularımıza milyonlarca TL verirken statlara bakmayışımız düşündürücü. Cenk Tosun sezonu kapattı, Beşiktaş ve A Milli Takım büyük kayıp yaşadı. TFF Başkanına bir öneride bulunmak istiyorum. Başarılı bakım yapılan stadyumlara ödül verilsin. Prim verilsin. O stadın masraflarını TFF karşılasın. Stadyumlarımızın sağlıklı olmasına gayret edilsin.

Rosier ve Ghezzal'ı takımımıza kazandırmak istiyoruz, görüşmeler devam ediyor ama noktalanmış bir transfer yok. Herkes kalmak istiyor, Aboubakar da burada devam etmek istiyor. 

(1959 öncesi şampiyonluklar hakkında) Bazı stratejilerimiz gereği bu konuları her yerde konuşmuyoruz ama biz Beşiktaş'ın çıkarları için her şeyi yaparız. O gün şartlar neyi gerektirirse ona göre hareket ederiz.

Hatayspor maçının ertesi güne ertelenmesi için bir başvurumuz olmayacak. Artık sezonun sonuna doğru fikstür çok sıkıştı. Erteleme olduğu zaman birçok takım bundan etkileniyor.

Takımın erken şampiyonluk havasına girdiğini düşünmüyorum. Biz öndeyken rakiplerimize saygı gereği şampiyonluk söylemlerinde bulunmadık ama artık söylüyorum şampiyon biziz. Futbolcularımızın da bunu söylemesinde sakınca görmüyorum.

Atiba'yı herhalde genelkurul üyesi yapacağız. Başkanlığa aday olur diye düşünüyorum. Bu konuda tek rakibim Atiba.

futbol beşiktaş ahmet nur çebi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?