Reklam

ABD ve Rusya bölgede karşı karşıya geldi

Son Dakika Dünya Haberleri - Suriye'nin kuzeydoğusunda bulunan Kamışlı'da rejim yanlısı ulusal savunma kuvvetleri ile terör örgütü YPG/PKK'ya bağlı iç güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşanıyor. Bu çatışmalar, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri'ni karşı karşıya getirdi. ABD, Rusya'nın bölgede kontrolü ele...

ABD ve Rusya bölgede karşı karşıya geldi
ABD ve Rusya bölgede karşı karşıya geldi
Bu içerik 415 kez okundu.
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Kamışlı kentinde karşı karşıya geldi. Kamışlı'da rejim yanlısı ulusal savunma kuvvetleri ile terör örgütü YPG/PKK'ya bağlı iç güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşanıyor.

Rusya 11 kişinin hayatını kaybettiği, 33 kişinin de yaralandığı çatışmalardın durdurulması amacıyla araya girdi. İkinci kez geçici ateşkes ilan edildi. Çatışmaları yakından takip eden Amerikan yönetimi ise gelişmeleri endişe ile karşıladığını açıkladı.

ABD, RUSYA'NIN KONTROLÜNÜ ENGELLEMEK İÇİN TEYAKKUZDA

Amerikan Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Mckenzie, kentte gerilim sürerken çatışmaların gelecek haftalarda daha da artmasını beklediklerini ifade etti. Çok sayıda Amerikan askeri zırhlı araçlar eşliğinde Kamışlı'nın yakın kesimlerine konuşlandı. Amerikan askerleri Kamışlı'da yaşanan çatışmaların yeniden başlaması ve kent merkezine yayılması ile Rusya’nın kontrolü ele geçirme ihtimaline karşı kent çevresinde teyakkuza geçirildi.

Suriye'de rejimin operasyonlarına havadan ve karadan destek veren Rusya, Şam, Lazkiye, Halep, Hama'da 12 askeri üste faaliyet gösteriyor. Fırat'ın doğusunda bölgenin alan egemenliği ise Amerika Birleşik Devletleri ve onun denetimi ve desteği altındaki terör örgütü YPG/PKK'nın elinde bulunmakta.

abd rusya haberler haber çatışma suriye kamışlı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık