Reklam

Güncel Pike Takımı Modelleri

Güncel Pike Takımı Modelleri

Güncel Pike Takımı Modelleri
Güncel Pike Takımı Modelleri reklam
Bu içerik 256 kez okundu.
Reklam

 

Pike takımı yaz aylarının vazgeçilmezi olarak kullanılan bir yatak odası ürün setidir. Havaların çok soğuk olmadığı ilkbahar ve yaz aylarında yastık kılıfı, yatak örtüsü ve çarşafıyla bir takım halini alan bu ürün kaliteli ve güzel bir uykunun olmazsa olmazıdır. Yatağın üzerine serilen değişik desenlerde çarşafı, yastığın içerisine geçen kılıfı ve örtünmemizi sağlayan pikesi ile binlerce çeşit model ve renklerle insanın içini ısıtır.

Günümüz koşullarında farklı pike takımı modellerinin varlığından söz etmek mümkün olmaktadır. Çeyizlik pike takımları, tek kişilik ya da çift kişilik pike takımlarının son zamanların favori ürünleri olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yine şönil pike takımlarının da son zamanlarda sıklıkla tercih edildiklerini ifade etmek mümkündür!

Pikelerin içerisine battaniye gibi ürünler konulmaz pike sade bir şekilde uyuyanın üzerine örtülerek kullanılır ve genel olarak bu yatak seti ranforce denen bir üründen üretilir. Pike takımı alırken dikkat edeceğimiz en önemli hususların başında tüy dökme sorunu olmamasıdır. Çünkü tüy döken bir pike takımı hem kaliteli bir malzemeden elde edilmemiş demektir hem de uyuyanı rahatsız eder. Bu yüzden aldığınız pike takımlarını kullanmaya başladığınızda böyle bir sorunla karşılaşırsanız mutlaka aldığınız firmaya bu durumu bildirmelisiniz.

Pike takımı çeşitleri nelerdir?

Tek kişilik pike takımı ve çift kişilik pike takımı olarak karşımıza çıkan bu uyku setinin üretiminde belli başlı desenler ve modeller söz konusudur. Genelde çocuk ve genç odalarında kullanılan tek kişilik pike takımlarının yüzlerce modelde ve desende çeşitleri vardır.

Örnek verecek olursak genç odalarında kullanılan futbol kulüplerinin pike takımları bunların başında gelir. Ayrıca çocuk odalarında kullanılan desenlerde çocukların hem eğlenmesine sebep olacak hem de çocuklara güzel bir uykunun kapılarını aralayacaktır.

Çift kişilik pike takımlarında da durum benzerdir. Binlerce desende ve motifte işlenmiş göze hitap eden pike takımları mevcutken sade ve göze çok hitap etmeyen desende ve modelde de pike takımları mevcuttur. Pike takımlarında kullanılan hammadde pamuklu ya da normal olacağı gibi dantelli çeşitleri de bulunmaktadır. Bunların arasında dokusu ve rahatlığı ile sağlığımız açısından en iyisi pamuklu olan pike takımlarıdır.

Pamuklu dokunun kalitesi ile pikelerimizi daha rahat katlanabilir kılacağız ve dolaptaki yerlerine çok fazla yer kaplamadan koyabilme imkanı sağlayacağız. Ancak görselliğe önem veren bir kullanıcı ise birçok göze hitap ederek tasarlanmış dantelli ürünleri tercih etmelidir.

Pike takımı fiyatları

Pike takımı fiyatlarına gelecek olursak gerçekten her keseye uygun çeşitlerine ve kullandıkları malzemelere göre fiyatlarında değişkenlik gösterebilen fakat genelde herkesin sahip olabileceği bir yatak odası ürünüdür.

Kalitesi pamuktan olan pike takımlarının fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalıdır ama pamuklu pike takımlarında uyku uyumak diğerlerine göre daha sağlıklıdır. Dantelli olan ürünlerde de fiyat diğerlerine göre faklılık göstermektedir. Yine de belirtildiği üzere her keseye uygun pike takımı bulunabilmektedir.

Kaynak ; https://decoletto.com/

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık