Düşük Omuz Sendromu Neden Oluşur?

Düşük Omuz Sendromu Neden Oluşur?

Düşük Omuz Sendromu Neden Oluşur?
Düşük Omuz Sendromu Neden Oluşur? reklam
Bu içerik 569 kez okundu.
Reklam

 

 

Belli başlı postür bozukluklarıyla ilgili olarak günümüz şartlarında insanların yaşadıkları, sırt ağrılarından tutun da boyun ağrılarına kadar pek çok sorunun öncüsü olan düşük omuz sendromu, birçok sebepten dolayı oluşmaktadır. Düşük omuz, tanımı itibariyle aslında bir çeşit duruş bozuklukları olarak tanımlanan ve insanların omurgasında eğrinin gelişmiş oluğu tarafında omuz seviyesinin diğer omuz seviyesine göre daha aşağıda kalması durumudur.

 

İlgili durum dolayısıyla da insanların asimetrik duruşu, daha bir özgüvensiz olmaları ve içe kapanık olmalarına neden olurken hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan da etkilemektedir. Son derece belli başlı postür bozukluklarına neden olan bu omuz düşüklüğü ile ilgili olarak pek çok egzersiz, tıbbi destek alabileceğiniz çözümler ya da doğrudan fizyolojik açıdan fizyoterapi gibi çözümlere başvurabilirsiniz.

 

Fizyoterapi ile birlikte tıbbi destek alacağınız ve sağlık personeliyle beraber belirli günlerde belirli seanslar çerçevesinde tekrarlı şekilde yapacağınız hareketler, sırt kaslarınızın, kürek kemiklerinin gelişmesini sağlamaktadır. Açma germe hareketleriyle beraber tercih edeceğiniz bu süreçlerinizin tamamında da hem düşük omuz sorunlarınızdan kurtulur hem de omuz sendromu gibi problemlerinizin kısa vadede çözümlenmesini sağlarsınız.

 

En iyi şekilde omurganın üst bölmesinde bulunan ve fizyolojik eğri sorunu yaratan bu omuz düşüklüğüne dair sportif anlamda çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizlerle beraber omuz eklemine doğrudan etkili olan kasların daha da gelişmesini, gergin kasların ise çalıştırılır şekilde veya esnetilmesini sağlayacağınız gibi çok daha pratik şekilde işinizi kolaylaştırmanız uygun olacaktır.

 

Sağlığınıza İyi Anlamda Etki Edecek Egzersizler

 

Omuz düşüklüğü gibi pek çok yaşadığınız sorunlar içinde omuz düşüklüğü egzersizleri seçerek problemleriniz üzerine gidebilirsiniz. Fizyolojik açıdan bir fizyoterapi sürecine dahil olabilir ve sağlığınıza eskisi gibi tekrardan kavuşacağınız şekilde düşük omuz sorununu yaşatan kasların olduğu ilgili bölgelerde bu sorunları aşabilirsiniz.

 

Hem esnek olarak hem de egzersiz türevleriyle çalıştırılabilir omuz kaslarınıza uygun kaslar sayesinde sağlığınızı iyi anlamda etki edeceği şekilde tercih eder, en iyi şekilde de korumuş olursunuz. Eğer genç yaştaysanız ve bu durum erken yaşta başladıysa da, çok hızlı şekilde omuz eklemlerine etki eden kaslarınızın açma germe hareketleriyle gerilmesini önler, kasların çalıştırılmasını sağlayıp esneterek çok daha sağlıklı bir vücuda eskisi gibi kazanım sağlamayı başarabilirsiniz.

 

Bununla ilgili bir antrenör ile çalışabilir, tek başınıza çalışabilir ya da benzer şekilde öne düşen omuzlarınızın düşük omuz sorununu çözmek için doğrudan internetteki kaynaklara da göz atarak, egzersizinizi kendiniz de bulabilirsiniz. Bu noktada https://www.haberso.com/haber/5893858/dusuk-omuz-sendromu-nedir-insana-etkileri-ve-tedavi-yontemleri-nelerdir adresinde bulacağınız kaynaklarla beraber egzersizlere de göz atabilirsiniz.

 

İlgili yazı ve türevlerinin çoğunda bulacağınız gibi bu kas grupları, omuzun içe dönmesi sorunlarına neden olurken, bu noktada rahatlayacağınız ve sizi açma germe hareketleriyle, tekrarlı şekilde çalışacağınız bu egzersiz programları kurtaracaktır. Sağlığınıza tekrar kavuşmak zor olsa da emek harcayarak ve usanmadan ilerleyerek düşük omuz sendromu gibi sorunlarınızı en hızlı şekilde siz de çözümleyebilirsiniz.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı