Balık Temizlemede En Etkili Yöntemler

Balık Temizlemede En Etkili Yöntemler

Balık Temizlemede En Etkili Yöntemler
Balık Temizlemede En Etkili Yöntemler reklam
Bu içerik 579 kez okundu.
Reklam

 

 

Lezzetli bir balık ziyafeti için önce iyi bir balık temizleme sürecinden geçmesi gerektiğini unutmamalısınız. Yaz mevsimine göre de kış mevsimine göre de en güzel balıklarla beraber harika bir şekilde lezzetli tercihlerde bulunur ve de mevsime göre harika balıkları seçebilirsiniz. En güzel balık, mevsiminde tüketilen balık olurken balık noktasında istediğiniz gibi seçimlerinizi de yapabilirsiniz. Çipura Akdeniz bölgesinde ve Ege bölgesindeki denizlerde yetişen, çıkan nefis balıklardan biridir.

 

Balık temizleme ile ilgili olarak iyi bir temizliği yapılması gerek çipurayı ızgara yaparken, tavada ya da fırına vererek nefis lezzetler çıkartabilirsiniz. Beyaz et konusunda çipura, suyunu kaybetmeden yapılacaksa eğer fırında pişirmeyi tercih edebilir ve içerisine ekleyeceğiniz harika tariflerle beraber nefis bir lezzeti yakalayabilirsiniz. Ama temizlik yapmak için işte sizlere püf noktalar…

 

Yatay pozisyonda elinize alacağınız çipura nasıl temizlenir noktasında en iyi yöntem tabi ki bir tıraşlama bıçağı olsa da, eğer bıçağınız yoksa bu noktada en iyi şey pisliklerden arındırmak adına üzerindeki pulları dökmek olacaktır. Sağ ve solunda bulunan yüzlerine ait pulları dökerek tamamen balığı pullarından sökünüz. Bu iş bittikten sonra balığın gövdesinden bir çizik atarak gövdesinde bulunan kiri temizlemek gerekecektir.

 

Burada da et görünümünü yakalayana kadar tüm organları ve pislikleri çıkartarak balığınızın içini temizlemiş olun. Bu aşamayı tamamlamak için gövdeyi kuyruğa kadar açıp buradaki kirlerin tamamını çıkartabilirsiniz. Artık balığınız ızgara, tava, fırında pişmesi üzerine hazır olacak şekilde hazırlanmış demektir.

 

İstediğiniz şekilde lezzetli bir balık türü olarak 30 cm - 40 cm aralığında orta boylardaki çipura ile ilgili temizlikte en güç şey, pullar olacaktır. Sizi en zorlayan şey de bu olacağı için en iyi şekilde lezzetli ve sağlıklı bir balık türü noktasında da çok rahat şekilde tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 

Severek tüketeceğiniz balıklar arasında eğer ki çipura bulunuyorsa, siz de lezzetli haliyle beraber küçük boyları tercih ederek sofralarınızı şenlendirebilirsiniz. Bir paket halinde geldiğinde ise gerekli olan temizleme aşamasından geçirerek harika bir balığı fırına verebilir, tavada kızartabilir ya da daha pek çok şey de yapabilirsiniz. En lezzetli seçimleriyle sofralarınızda ziyafet yapabileceksiniz.

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı