Reklam

Evde Yaprak Salamura Yapmayı Öğrenin

Evde Yaprak Salamura Yapmayı Öğrenin

Evde Yaprak Salamura Yapmayı Öğrenin
Evde Yaprak Salamura Yapmayı Öğrenin reklam
Bu içerik 312 kez okundu.
Reklam

 

 

Salamura yaprakların nasıl yapıldığı hakkında genel bir bilgi kadar püf noktalara da ulaşmak ister misiniz? Bugün sizlere burada harika püf noktalarına değinerek vereceğimiz bilgiler dahilinde yırtık yapraklardan tutun da sert yapraklara kadar üzüm yapraklarının çeşitlerine göre nasıl salamura yaprak yapacağınız dair özenli bilgi paylaşmak istiyoruz. Genel olarak teknik anlamda faydalanacağınız şekilde yırtık yaprakların her zaman en altta olmasına özen göstererek işe başlamalısınız. Ek olarak sert yapraklar daha uzun haşlama gerekeceği için diğerlerine göre daha uzun süre haşlama yapıp yumuşatmayı deneyebilirsiniz.

 

Eğer yaprak salamurası nasıl yapılır konusunda deneyim ve bilgileri öğrenmek istiyorsanız, çok tuzlu yaprakların haşlandığı suyu değiştirerek tuzdan arınma tekniğini kullanabileceğiniz unutmamalısınız. Bununla beraber salamura yaprakları doğru bir teknik ile bidonlara bastığınızda ve doğru orantıda da tuzu ayarladığınızda da nefis bir şekilde de evde yaprak salamura yapmanın da tekniklerini kendi başınıza birkaç kez hata yapsanız da bir süre sonrasında uzmanı olarak öğrenmiş olabileceksiniz.

 

Salamura buzdolabında saklanamayan dönemlerden beri var olan bir yöntemdir. Aylarca yapraklarınıza hiçbir şey olmadan toplu şekilde satın alabilir ya da toplu şekilde ağaçtan toplayarak tuzlu su ile beraber bidonlara aktarıp, burada saklayabilirsiniz. Yaprak kullanırken de yemeklerinizin yapımı konusunda bir hayli sizlere kolaylık sağlayan şey tuzlu halinden arındırmak için biraz olsun pişirmek, suda tuzunu arındırmak olacaktır.

 

Kavanozlarda saklamak amacıyla evde salamura yapraklarınızı yaparken fark edeceğiniz şey kaç kilo yaprak kullanıyorsanız bir o kadar da su koymanız gerektiğidir. Eğer 3 kilo kadar yaprak dolduracaksanız o halde suyunuzun da 3 litre olmasına özen göstermelisiniz. Bu doğru orantı ile bir de eksik kalan tuz olacaktır.

 

Tuzlarınızı da her zaman mümkünse kaya tuzu tercih etmelisiniz. Doğal fermantasyon ile beraber en iyi şekilde aylarca evinizde saklayabileceğiniz bu yaprak salamura ile beraber en iyi şekilde taze yapraklara ulaşacaksınız. Tuz oranınız ise her 1 kilo yaprakta 250 gram olması yeterlidir. Örneğimize göre ilerlersek, 3 kilo yaprak salamurası yapmak için toplamda 750 gram tuz olması yeterlidir.

 

Bu hesaba göre çok lezzetli salamura yapraklar elde edebilirsiniz ve en iyi şekilde yapraklarla sofralarınızı lezzetli hale getirebilirsiniz. Bu noktada en iyi salamura yapraklarınızı evde yapmayı başarın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık