Bamya Temizleyerek Yemeğe Hazırlayın

Bamya Temizleyerek Yemeğe Hazırlayın

Bamya Temizleyerek Yemeğe Hazırlayın
Bamya Temizleyerek Yemeğe Hazırlayın reklam
Bu içerik 497 kez okundu.
Reklam

 

 

En lezzetli yaz yemeklerinden, sebze yemek türlerinden biri de tabi ki günümüzde bamyadır. Türkiye’de de son dönemlerde bu yemeği beğenen, yapan ve severek hazırlayan pek çok insan vardır. Siz de yemek tarifleri noktasında özel olarak bamya hazırlamak isterseniz eğer bamya nasıl temizlenir konusunda da önemli bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için bamya ile ilgili olarak sizlere harika şeyler öğretmek istiyoruz.

 

Temizlik konusunda pişirme aşamasına geçmeden önce salyanın akmaması, bamya pişerken salyasını bırakmaması için bu konuda gerekli ön temizliği ve ön hazırlığı en iyi şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde güzelim bamya dediğiniz, lezzetli bamya yemekleriniz ne yazık ki doğru bir şekilde yıkanmadığında oluşmayacaktır. Bunu aşabilmek için iyi bir temizleme önemlidir.

 

Bamya eve geldikten sonra bamya nasıl yıkanır ile ilgili olarak bilmeniz gereken en önemli konu tabi ki salya olmadan bamyayı temizlemektir. Bunun içinde bamyalar, patlamadan temizliği yapılması gerekir. Konuyla ilgili olarak günümüzde sıkmadan ya da sert davranmadan bamyayı temizlemeli ve buna göre de tazyikli su ile beraber temizliğinizi yapabilirsiniz.

 

Günümüzde bamyalar yaz yemeği olsa da kışa özel şekilde de saklanabilir. En çok korkulan konulardan biri salyalanma olmadan nasıl saklanacağıdır. Bununla ilgili olarak yapılacak şey, güzelce yıkama yaptıktan sonra saplarını bamyadan ayırınız. Saplar ayrıldıktan sonra su içinde bir süre bekletip daha sonrasında da birkaç dilim limon koyarak salya özelliğini yok edebileceğinizdir.

 

Her şey bittikten sonra saklamak adına suyunu süzüp ister saklama için kavanozlara koyabilirsiniz isterseniz de hazırda yemek yapmak için direkt tencereye atarak da tüketmeye başlayacak şekilde yemeğinizi yapabilirsiniz.

 

En güzel yemeklerinizi hazırlama aşamasında birçok yemek gibi her zaman ufak boyuttaki ve taze görünümdeki lezzetleri seçin. Bu aşamada bamyayı da her zaman iri ya da olgun olanlardan yana değil, daha ufak ve daha lezzetli olması açısından da taze görünümlü şekilde dikkat ederek seçimlerinizi yapmaya çalışmalısınız. Bu sayede de ilk aşamalı şekilde lezzetlerinizi en iyi şekilde seçebilir ve harika lezzetleriyle beraber bamya temizlemeyi de rahat yapar, çok güzel yemeklerinizin sahibi olursunuz.

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı