Beslenme Alışkanlıklarına Göre Tırnak Soyulmaları

Beslenme Alışkanlıklarına Göre Tırnak Soyulmaları

Beslenme Alışkanlıklarına Göre Tırnak Soyulmaları
Beslenme Alışkanlıklarına Göre Tırnak Soyulmaları reklam
Bu içerik 326 kez okundu.
Reklam

 

El güzelliği konusunda en sinir bozucu konulardan biri de tırnaklarınızın bozulmasıyla ilgilidir. Tırnaklar uzadıkça kırılması, soyulması gibi pek çok şey başınıza gelebilir. Tırnak soyulması konusunda ilerleme yaptığında tırnak tamamen yok olabilir ya da kırılabilir. Genelde oje sürmek istediğinizde sorun yaşarsınız, tırnaklarınızda gerekli bakımı göstermediğinizde de benzer şekilde bu sorunlar meydana gelecektir.

 

Genelde tırnak soyulmasıyla ilgili olarak vitamin eksikliğinde yaşayacağınız bu problem konusunda en çok araştırılan ve sorulan konular beslenme alışkanlığı etki edip etmediğidir. Evet, doğrudan beslenme alışkanlığınızda vücutta doğru besinin girmesiyle hem saçlarınızın hem de tırnaklarınızın uzamasında, güçlü bir şekilde köklere sahip olmanızda ve tırnak soyulması gibi sorunlar olmamasında etkili konulardan biridir.

 

Doğal nemlendiricilerden tutun da karışımlara kadar pek çok şey kullanabilirsiniz. Bu konuda evde yapabileceğiniz harika karışımlarla beraber siz de kendi tırnaklarınızı besler, en iyi şekilde tırnak soyulması ya da kırılması ile ilgili tüm problemlerinizi de gidermiş olabileceksiniz. Doğal nemlendirici olarak zeytinyağı kullanın.

 

Eğer zeytinyağı ile neler yapacağım ve tırnak soyulmasına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız önce zeytinyağını bir pamuğa alarak geceleri tırnağınıza sürüp sabaha kadar nemli haliyle beslemesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca günümüz şartlarında zeytinyağı karışımı da yapabilirsiniz. Yumurta, bal, çimdik tuz ve zeytinyağı ile birlikte harika bir karışım yapabilirsiniz. Bu karışım tırnağa sürüldükten sonra 15 dakika bekleyip tekrardan yıkayıp tırnağınızın günlük beslenmesini bu şekilde yapabilirsiniz. 

 

Eğer siz de tırnaklarına özen gösteren bir kadınsanız, zaten tırnaklarınızı korumak istiyorsunuz demektir. Ojelerinizi sürdükten sonra eğer birkaç günden fazla tutarsanız, ojeleri daha sonrasında soymak isteyeceksiniz. Buna izin vermek yerine doğrudan aseton ve çeşitli ürünlerle beraber tırnaklarınızdan soymadan en iyi şekilde çıkartın. Klasik ojeler kullanırken de bu noktada hava alacak şekilde birkaç günde bir çıkartmaya özen gösterin.

 

Ayrıca tırnak soyulmalarında eğer zarar görülmesini önlemeliyim düşünceniz varsa yukarıdaki yöntemler dışında da tırnak bakımı olarak özellikle tırnaklarınıza manikür uygulamasından kaçmayın. Bu sayede tırnak üzerinde eğer bir sorun varsa hemen çözebilir ve kimyasal maddelerden, ürünlerden uzak şekilde de tırnaklarınızı böylelikle hızlı bir şekilde koruyabilirsiniz.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı