'Saba Makamı Bağlama Taksim' sonrası gözler yeni eserde

Kadir Gecesi için özel hazırladığı “Saba Makamı Bağlama Taksim” ile dijital platformlarda yerini alan ve büyük beğeni toplayan Şaban Can Kurt, sözü-müziği kendine ait eserlerini dinleyicilerle buluşturmak için stüdyoya girdi.

'Saba Makamı Bağlama Taksim' sonrası gözler yeni eserde
'Saba Makamı Bağlama Taksim' sonrası gözler yeni eserde reklam
Bu içerik 865 kez okundu.
ReklamKadir Gecesi için özel hazırladığı “Saba Makamı Bağlama Taksim” ile dijital platformlarda yerini alan ve büyük beğeni toplayan Şaban Can Kurt, sözü-müziği kendine ait eserlerini dinleyicilerle buluşturmak için stüdyoya girdi.

Daha önce birçok projede yer alan ve telli mızraplı enstrümanıyla da farklı orkestralara eşlik eden Şaban Can Kurt, ilk single’nı çıkararak büyük beğeni topladı.

Spotify-Youtube gibi müzik veri akışının olduğu platformlarda dinlenebilen parça, facebook, instagram ve twitter gibi sosyal medya mecralarında da çok sayıda olumlu yorum aldı.


“Söyleyecek şey yok, yüreğine sağlık” “Bayıldım, emeğine sağlık”, “Bu şekilde devam et, sazının teline kurban” gibi geri dönüşler sonrası heyecanı büyüyen Şaban Can Kurt, sözü- müziği kendine ait eserlerini bir an önce  dinleyicilerle buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalışacağı stüdyoya girdi.

Şaban Can Kurt kimdir?

3 kardeşin en büyüğü olan Şaban Can Kurt, 1995 Uşak doğumludur.

Dedesi ve babaannesinin yanında büyüyen ve çocukluğundan bu yana müziğe karşı büyük ilgisi olan Kurt, babasının da yönlendirmesiyle bağlama çalmaya yönelmiş; Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı mezun olmuştur.

Mızraplı Telli Türk Müziği alanında ilerleyen Kurt çok sayıda ilde sahne almış ve önemli orkestralara da eşlik etmiştir.

Stüdyodaki çalışmalarına devam eden Şaban Can Kurt’un resmi sitesi ve sosyal hesapları şöyle:

www.sabancankurt.com   
www.instagram.com/sabancankurtofficial
www.twitter.com/sabancankurt  
www.facebook.com/sabancankurtofficial

https://open.spotify.com/artist/0adrPZtoq0P6cnk84SoVXp
https://www.youtube.com/watch?v=SS3yRfpVvz8

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?