Reklam

Almanya bir yıl aradan sonra vize başvurularını açtı

Almanya, bugünden itibaren vize randevularını açtı. Alman vizesi için tek şart; AB’nin onayladığı aşılardan olmak. Çin aşısı yaptırmış olanlar, sadece 'istisnai ve acil durumda' vize alabilecek. Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlara getirilen ek koşullar da Ankara’nın devreye girmesiyle kaldırıldı.

Almanya bir yıl aradan sonra vize başvurularını açtı
Almanya bir yıl aradan sonra vize başvurularını açtı Nehir
Bu içerik 119 kez okundu.
Reklam

Corona virüsü salgını başladıktan sonra geçen yıl ilkbahardan beri vize randevusu vermeyi durduran ve Türklere kapıyı kapatan Almanya, vize randevusu vermeye bugün başlıyor. Alman vizesi almak için tek şart, AB İlaç Kurumu EMA'nın onayladığı aşılardan olmak. Çin ve Rus aşısı yaptıranlar, acil bir durum yoksa ve belirlenen istisnalara uymuyorsa vize başvurusunda bulunamayacak.

ÇİN VE RUS AŞISI ONAYA BAĞLI

Bu aşılar onay alırsa, o zaman onlar da vizeye başvurabilecek. Ankara'nın devreye girmesi sonucu, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlara getirilen kısıtlamalar da kaldırıldı. Bunlar, yine üç aylık süreyle vizesiz seyahat hakkından yararlanabilecek. Almanya'nın bu kararını AB'nin diğer ülkelerinin de izlemesi bekleniyor.

İSVİÇRE KISITLAMALARI KALDIRDI

İsviçre ise hem Türkiye vizesi kısıtlamalarını kaldırdı, hem de ABD ve diğer birçok ülkeden seyahate izin vermeye başladı. İsviçre'nin riskli ülkeler listesinde Kanada, İngiltere ve Hindistan'ın yanı sıra İsveç ile çeşitli Afrika, Asya ülkeleri bulunuyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık