MAHİR filminin Oyuncusu Avni Cihan DEMİR ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Oyuncusu Avni Cihan DEMİR ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Oyuncusu Avni Cihan DEMİR ile Özel Röportaj
MAHİR filminin Oyuncusu Avni Cihan DEMİR ile Özel Röportaj reklam
Bu içerik 524 kez okundu.
Reklam

 

Merhaba hoş geldiniz nasılsınız, oyunculuk hayatına ilk olarak nasıl başladınız? Bu mesleğe ilginiz ne zamandır var? Biraz paylaşabilir misiniz?

Selamlar, hoşbulduk. Çok iyiyim, teşekkürler. Oyunculuk serüvenim 2004 yılında Antalya’da, bir tiyatro ekibiyle başladı. Mesleğe olan ilgim çocukluğumdan beri var aslında. Evdeki eşyalarla kendime farklı farklı dünyalar kurup, kurduğum dünyaların bir parçası olup, kendi kendime oyunlar oynardım. Bazen bir minibüs şoförü, bazen bir garson bazense inanılmaz güçleri olan bir süper kahraman. Kısacası bir çocuğun oyun oynama dürtüsüyle başlayan ve devam eden süreç.

Şimdi Mahir isimli Film nasıl başladı ve içinde bulunmaya nasıl karar verdiniz Senaryoyu ilk okuduğunuzda neler hissettiniz

Halihazırda Image Talent’ta oyunculuk üzerine eğitimler vermekteydim. Bu eğitimler sırasında bir gün arkadaşlar bana “ ‘Uzay’ isminde bir karakter var, oynamak ister misin?” diye teklifte bulundular. Akabinde senaryo geldi, okudum ve çok etkilendim. Hani bir tabir vardır ya “tüyler diken, diken oldu” diye. İşte ben, senaryoyu okurken bunu sıklıkla yaşadım. Bende sistem biraz böyle işliyor, bir iş, bir hikaye, bir müzik benim duygularımı tetikliyorsa, ben o işe çok güveniyorum ve dahil olmak istiyorum. Ve şu an iyi ki bu projedeyim.


PEKİ FİLM İÇİN NASIL HAZIRLANIYORSUNUZ OYUNCULUK İÇİN İLHAM ALDIĞINIZ OYUNCULAR  VAR MI?

Oyunculukta, temel olarak şöyle birşey vardır. Size bir karakter emanet edilir ve siz o karaktere hayat verirsiniz. Tabi bunu yapabilmeniz için o karakterin iç dünyasını anlamanız, hissetmeniz ve bunu içselleştirmeniz gerekir. Bunun sırrı da sıklıkla soru sormanızda, sorgulamanızda yatar. Bu işin duygusal boyutu. Bir de fiziksel boyutu var tabi. Karakterin dış dünyaya nasıl göründüğü. Uzay nasıl yürür, nasıl konuşur, nasıl güler, nasıl kahkaha atar vs. Sonra keşfettiğiniz bu iki boyutu birbiriyle harmanlayıp seyirciye ‘merhaba’ dersiniz. Bu iki boyutu en güzel harmanladığını düşündüğüm oyuncu sayısı oldukça fazla. Ama favorilerim Haluk Bilginer, Ahmet Uğurlu, Şener Şen ve Nur Sürer. Yabancı aktörlerden de Jack Nicholson, Ben Kingsley ve Robert De Niro’yu çok beğenirim. Bana fazlasıyla ilham olurlar.

 

 


PEKİ FİLM İÇİN NASIL HAZIRLANIYORSUNUZ OYUNCULUK İÇİN İLHAM ALDIĞINIZ OYUNCULAR  VAR MI?

Öncelikle Nefes rolüne bürünmeye çalışıyorum. Hatta arkadaşlarıma ismime Nefes dedittiriyorum ki rolüme daha rahat adapte olayım. Demet Evgar’ı ilham alıyorum. Kendisini çok başarılı buluyorum. İlerde üstüne katarak onun gibi iyi bir oyuncu olmak istiyorum..

 

MAHİR SİNEMA FİLMİNİN GEREKLİ İLGİ VE ALAKAYI GÖRÜCEĞİNE İNANIYORMUSUNUZ.

Kesinlikle inanıyorum. Çünkü maalesef tüm dünyada iktidar erkekler elindeki güç ile insanlara sonsuz bir baskı uygulamakta. Bu baskının toplum içinde de ciddi bir yansıması oluyor haliyle. Özgürlükler kısıtlanmış, sevgi dilinden uzaklaşılmış ve sürekli birbirine bir etiket yapıştırma eğiliminde olan güruhlar oluştu. Bu noktada ‘Mahir’ yaşadığımız bu baskıcı ortama karşı duruş sergileyerek, aslında sevginin gücünün her şeyin önünde olması gerektiğini yüzümüze tokat gibi çarpıyor. Dil, din, ırk, yönelim; bunların hiçbir öneminin olmadığını, iyi insan olmanın birlikte mutlu bir hayat kurabilmek için yeterli olabileceğini haykırıyor. Genel olarak aslında senin, benim, hepimizin yaşadıklarına bir projeksiyon tutuyor. Yani hikayede olan karakterler, bizleriz aslında. Sen de kendi hayatını perdede görmek istemez misin? J

İşte bu sebeple filmin büyük bir kitlenin ilgisini çekeceğine inancım tam.

 

Mahir Filminin Konusu ve Oyuncuları:

Mahir isimli gencin, cinsel kimliğini keşfetmesi, aile ve toplum baskısı yüzünden yaşadığı zorlukları ve onu intihara sürükleyen hikayesini anlataktacak film. . Mahirin her zaman yanında olan ablasının vefat etmesiyle artık onu babasından koruyan en iyi destekçisini de kaybetmesiyle. Ajansta çalışan ve hayali iyi bir fotoğrafçı olmak olan Mahir, baskıcı ve dindar olan babasından devamlı olarak şiddet’te görmektedir. Maruz kaldığı zorbalıklardan dolayı kapı komşusu ve abisi olarak gördüğü Ercan’a sığınır. Mahirin değişimini kabullenmeyen babası onu dini duyguları sömüren cinci bir hocaya götürür ve orada uğradığı tecavüz sonrasında... Mahir’in üzerinde kalıcı travmalar kalmasına sebep olur. Mahir bu süreçte arkadaşlarının desteklerine rağmen, her ne kadar kendisini toparlamaya çalışsa da mahir ne arkadaşları onun adım adım intihara sürüklenmesine engel olamamıştır. Bir gün Mahir kadın kıyafetleri giyerek sevdiklerine bir mektup bırakıp intihar etmiştir. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmin ( LGBT ) dünyasında yaşananları perde üzerine sinemaya ve dijital platforma taşıyacak.

 

Mahir Filmi Teaser:

Mahir Filmi Oyuncu kadrosunda; Rüzgar Ozan DİKİCİ, Hüseyin ELMALIPINAR,  Şule KAN, Cemre Pelin ATEŞOĞLU,  Emre KARAOĞLU, Avni Cihan DEMİR, Emre KARAOĞLU, Nur ORUÇOĞLU, Doğuş ARSLAN, Furkan YILMAZ gibi başarılı oyuncular Mahir Filminin karakterlerini canlandırmak için yer alacak. Dram türündeki Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Mahir filminin yapım şirketi “ Image Talents ” oldu. Yönetmen koltuğunda aynı zamanda Mahir filmin senaryo yazarı DOĞUŞ ARSLAN olacak.  2021 Eylül ayında yayınlanması planlanan Mahir filmin çekimleri Temmuz 2021’de başlamış olacak.


Mahir Filminin Afişi:

Haber Hazırlık : İlker ŞAHİNBAŞ iko

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?