Reklam

Hayvanları Koruma Kanunu teklifi Meclis’te

AKP'nin üzerinde çalıştığı "Hayvanları Koruma Kanun" teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal "Hayvanlar mal statüsünden çıkarılarak, canlı statüsüne getiriliyor" dedi. Ünal Meclis kapanmadan teklifi yasalaştırmayı planladıklarını ifade etti.

Hayvanları Koruma Kanunu teklifi Meclis’te
Hayvanları Koruma Kanunu teklifi Meclis’te
Bu içerik 379 kez okundu.
Reklam

AKP Grup Başkanvekili Ünal, Hayvanların Haklarının Korunması ile Hayvanlara Eziyet ve Kötü Muamelelerin Önlenmesi İçin Alınan Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Araştırma Komisyonu’nun AKP’li üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.

AKP Grubu’nda yapılan açıklamada Ünal, kanun teklifini bugün vereceklerini söyleyerek, Türkiye'de hayvanların yaşamlarını rahat sürdürmeleri ve hayvanlara iyi muameleyi temin etmek için 24 Haziran 2004 tarihinde çıkartılan Hayvanları Koruma Kanunu’nun bu konuda yapılan ilk düzenleme olduğunu hatırlattı.

“BELEDİYE VE BAKANLIKLARLA GÖRÜŞMELER YAPILDI”

Ünal, “Grubumuzca çeşitli çalışmalar yapılmış, sivil toplum kuruluşları, belediyeler, bakanlıklarla görüşmeler gerçekleştirilmiş. Hayvanları koruma konusunda atılması gereken adımların belirlenmesi, hayvanların yaşadıkları çok çeşitli zorlukların, problemlerin tespit edilerek çözüm önerilerinin belirlenmesi için verilen Meclis araştırma önergesi diğer parti gruplarının verdiği araştırma önergesiyle birleştirilerek 20 Şubat 2019 tarihinde hayvanların haklarının korunması ile hayvanlara eziyet ve kötü muamelenin önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmuş, Komisyon Başkanlığı'na Mustafa Yel getirilmişti. 16 Ocak 2020’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde komisyon raporu görüşüldü” ifadelerini kullandı.

“TEMEL FİKİR; HAYVANLARI CAN STATÜSÜNE GETİRMEK”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık