2021 Ferrari F8 Tributo İnceleme

2021 Ferrari F8 Tributo İnceleme

2021 Ferrari F8 Tributo İnceleme
2021 Ferrari F8 Tributo İnceleme reklam
Bu içerik 622 kez okundu.
Reklam

 

 

Ünlü İtalyan spor araba markası Ferrari’nin son piyasaya sürdüğü araç olan F8 Tributo hem estetik görünümü hem de sahip olduğu donanımsal özellikleri ile otomobil tutkunlarını kendine hayran bırakıyor. Arkadan çekişli olan bu model, sürücüleri minimum yorgunluk ile maksimum sürüş verimi almalarını sağlıyor.Çıkarılabilir üst kısmı ile her mevsimde ve her iklimde konforlu kullanım sunan bu aracın tasarımında kusursuzluk da göz dolduruyor.

 

Motor ve Şanzıman Performansı

 

710 beygir gücüne sahip olan Ferrari F8 Tributo, buna ek olarak 2 adet 3,9 litrelik V8 ile besleniyor. Bu güç sayesinde 5,2 saniye gibi bir sürede 100 km hıza ulaşabiliyor. Sürücülere unutulmaz bir hız deneyimi yaşatan F8 Tributo’nun çalışma ve hareket esnasında çıkardığı ses de kulakları mest ediyor. 7 ileri vitesi bulunan araçta vites geçişlerini hissetmek neredeyse imkânsız.

 

Güvenlik Donanımları

 

Ferrari tarafından üretilen önceki modellerde olduğu gibi F8 Tributo modelinde de üst düzey güvenlik önlemleri bulunuyor. Ferrari F8 Tributo için uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan bir güvenlik testi şimdilik yok. Ancak yine de bu aracın bir performans aracı olduğu ve performans araçlarının genellikle güvenlik testlerinden yeterli puan alamadığının da unutulmaması gerekiyor. Kısa sürede hızlanan ve yüksek hızda seyreden Ferrari F8 gibi performans araçlarında maksimum güvenlik ve sürücü desteği sağlayabilecek düzeyde sensorların henüz gelişmediğini, bu nedenle de güvenlik açısından bir zafiyeti olduğunu söylemek mümkün.

 

İç Konfor

 

Ferrari’nin daha önceki modellerinde olduğu gibi F8 Tributo modelinde konfor en belirgin özellikler arasında yer alıyor. Gerek sürücü koltuğunda ve gerekse de yolcu koltuğunda oturanlar için geniş alan sunan F8 Tributo, sportif tasarımıyla da içerisine girenleri kendisine hayran bırakıyor. Koltukların ayarlanabilir pek çok modunun bulunması, gelişmiş klima özellikleri, kusursuz iç yüzeyler ve ince detayları da Ferrari F8 Tributo’yu benzerlerinin önüne geçiriyor. Aracın iç kısmında torpido ya da benzeri depolama alanlarının yetersiz olması ise aracın eksik yönleri arasında gösteriliyor. Ancak Ferrari tutkunları için bu eksiklik hiçbir anlam taşımıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?