Çiffte Minare Camii Büyük Hatay Kız Kuran Kursu

Çiffte Minare Camii Büyük Hatay Kız Kuran Kursu

Çiffte Minare Camii Büyük Hatay Kız Kuran Kursu
Çiffte Minare Camii Büyük Hatay Kız Kuran Kursu reklam
Bu içerik 479 kez okundu.
Reklam

 

 

Büyük Hatay Kız Kuran Kursu, dini eğitimin ideallerini Müslüman geleneğin geleneksel manevi terbiyesiyle birleştirmeyi amaçlar. Kurslar, genç kadınları İslam, Kuran ve Sünnet ile tipik dini eğitim standartları ve konularında eğitmeyi amaçlar, böylece yetişkinler olarak Müslüman toplumunda işlev görebilirler.

 

 Kuran Bilen Ahlak Sahibi Örnek Müslümanlar Yetiştirmek

 

 Büyük Hatay Kız Kuran Kursu, Müslüman kızların Allah'ı ve Hz. Muhammed'i öğrenebilecekleri, diğer dinlere ve ırklara karşı anlayış ve hoşgörü geliştirebilecekleri, öz bilgi ve ahlaki güven kazanabilecekleri güvenli ve mutlu bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır. Tüm İslami kızların yatılı Kuran kursları, Din'e veya geleneksel İslami yaşam tarzına karşı derin bir bilgi ve saygıyı vurgular.

 

 Çifte Minare Cami Kız Yatılı Kuran kursu, bölgenin Müslüman nüfusu arasında artan İslami eğitim taleplerini karşılamak amacıyla uzun yıllardır hizmet vermektedir. Kurslar, genç kadınları ilmi ve ahlaki anlamda tipik İslam standartları ve esaslarına göre eğitmeyi amaçlar, böylece ileriki yıllarda donanımsal açıdan örnek birer Müslüman olarak yetişmelerini sağlar.

 

 Büyük Hatay Kız Kuran Kursu ile Kapsamlı Kuran Dersleri

 

 Kapsayıcı Kuran öğrenme, özel ihtiyaçları olan öğrencilerin normal sınıflara dahil edildiği bir eğitim uygulamasını tanımlar. Kapsayıcılık olarak da adlandırılan kapsamlı Kuran öğrenme, tüm öğrencilere profesyonel olarak eğitilmiş öğretmenlerden ve yardımcılardan yüksek kaliteli eğitime erişme fırsatı sağlamayı amaçlar.

 

 Pek çok insan, kadınlar için dini eğitimin uygun şekilde verilemediğine dair yanlış bir inanca sahiptir. Bu, bazı dini inançlar için geçerli olsa da, İslam söz konusu olduğunda kesinlikle doğru değildir. 1000 yılı aşkın bir süre önce Hz. Muhammed (s.a.v.) tarafından kurulduğu andan itibaren İslam, erkeklerin olduğu kadar kadınlarında sımsıkı yanında olmuştur. Takipçilerini hem dini araştırmalar alanında hem de daha laik konularda bilgi aramaya hararetle teşvik etmiştir.

 

 Amaç Kuran'ı Kalbinde Taşıyan Nesiller Yetiştirmek

 

 Yukarıda ana hatları verilen Kapsayıcı Kuran öğrenme, temel İslam doktrininde bulunabilecek benzer ifadelerden oluşan bir diziden sadece küçük bir seçkidir. Büyük Hatay Kız Kuran Kursu, İslam'ın bilgi sevgisini, onu takip edenleri ve belki de en önemlisi onu paylaşan kadınları yetiştirmek için gönül vermiş İslam sevdalılarının işbirliğinin sonucudur.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?