İmamoğlu’ndan 15 Temmuz uyarısı: Halen tehlike var

15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde, o gece yaşanan çatışmada 14 kişinin hayatını kaybettiği Saraçhane’deki İBB binası önünde anma töreni düzenlendi. Anma töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Halen bu tehdit ve tehlike vardır; yarınlarda var olacaktır. Buna karşın durduğumuz yer, aldığımız tavır, birlikte ortaya koyduğumuz tepki hangi şiddettedir, hangi aşamadadır buna bakmak lazım" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’ndan 15 Temmuz uyarısı: Halen tehlike var
İmamoğlu’ndan 15 Temmuz uyarısı: Halen tehlike var
Bu içerik 310 kez okundu.
Reklam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle İstanbul'da gerçekleştirilen anma törenlerine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki başkanlık binasında o gün şehit olanların anısına oluşturulan “Şehitler Panosu” önünde gerçekleştirilen anma törenine, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclis AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Meclis CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, İBB Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, İBB üst yönetimi ve kurum çalışanları katılım gösterdi.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşma yaptı.

“BAŞIMIZI ÖNÜMÜZE EĞİP, DÜŞÜNMELİYİZ”

İmamoğlu, “Sadece burada değil, ülkemizin dört bir yanında bu hain saldırıya karşı sahaya inen vatandaşlarımız, buna tepki göstermiş, tepki gösterirken mücadele ve müdahale etmiş, ama ne yazık ki o hain talimatı alanlar, vatandaşlarımıza kurşun sıkmaktan çekinmemiş ve vatandaşlarımızı şehit etmişlerdir. Bu Türkiye tarihinde hepimizin başını öne eğip, derin derin düşünmesi çok üzülmesi ve bu anlamda en üst seviyede ders çıkartması gereken bir tarihi gündür” dedi.

“NASIL GÖRMEZDEN GELİNDİ?”

İmamoğlu, “Bir terör örgütünün oluşma yolculuğu, o gün yaşadığımız o vahşi durumdan, saldırıdan, hain girişimden belki daha da önemli bir yere oturmaktadır” diyen İmamoğlu, “Bu yolculuk nasıl gelişmiştir? Bu saha onlara nasıl verilmiştir? Onlarca yıl devletin içerisinde konumlanırken veya gelişirken, bu nasıl görmezden gelinmiştir? Devletten daha güçlü bir yapı, devletten daha etkin bir yapı olması mümkün müdür” sorularını yöneltti.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?