2 kat imar 23 kata çıkartıldı

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın babası Ziya Özboyacı’nın ortağı olduğu şirketin aldığı bir arsanın imarının 2 kat olmasına rağmen AKP’li Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan değişiklikle 23 kata çıkartıldığını söyledi. Ekici, “Türkiye’yi 5’li müteahhit çeteye bırakmayacağımız gibi Konya’da da hemşerilerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız. Bu uygulamaları yapanlar, imza atanlar ve göz yumanlar yakın zamanda vatandaşlarımıza hesap vereceklerini unutmamalıdırlar” dedi.

2 kat imar 23 kata çıkartıldı
2 kat imar 23 kata çıkartıldı
Bu içerik 383 kez okundu.
Reklam

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Konya'nın Selçuklu İlçesinde yaşanan imar rantı hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ekici, AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı'nın babasının ortağı olduğu bir şirketin satın aldığı 2 kata imarlı olan 25. 461 metrekare arsanın imarında AKP'li Selçuklu Belediyesi revizyon yapılarak 23 kata yükseltildiğini belirtti. İmarın yükseltilmesiyle arsa değerinin 10 kat arttığını ifade eden Ekici konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

MİLLETVEKİLİ OLMASAYDINIZ BU ARSAYA 23 KAT İMAR VERİLİR MİYDİ?

– AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı'nın babasının ortağı olduğu bir şirketin Selçuklu ilçesindeki 25.461 metrekare arsada 12/03/2021 tarihinde imar tadilatı yapılmıştır. Vicdanları rahatsız eden ve imar rantına yeni bir örnek teşkil eden bu tadilatla belediyeden satıldığında etrafındaki kat rejimine göre 2 kata imarlı olan bir arsanın 23 kata kadar bina yapılmasının önü açılmıştır. Yapılan değişiklikle arsanın değeri en az 10 kat artırılmıştır. Bu arsanın Büyükşehir Belediyesi tarafından satışı 22/08/2007 tarihinde gerçekleşmiş ve 05/03/2010 tarihinde Özboyacı'nın babasının ortağı olduğu bir şirket bu arsayı devralmıştır.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık