Öyle bir dalga geliyor ki, tsunami gibi bunları gönderecek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Uşak il kongresine katıldı. Burada konuşan Davutoğlu “Bir tsunami dalgası geliyor. Öyle bir dalga geliyor ki, tsunami gibi bunları gönderecek” diye konuştu.

Öyle bir dalga geliyor ki, tsunami gibi bunları gönderecek
Öyle bir dalga geliyor ki, tsunami gibi bunları gönderecek
Bu içerik 260 kez okundu.
Reklam

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresine katılmak üzere Uşak'ı ziyaret etti. Kongre öncesinde uşakta esnaf ziyareti yapan ve bazı üreticiler ile bir araya gelen Davutoğlu, Uşak Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen genel kuruldaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.

“BAŞARISIZLIK VARSA ÇIKIP KONUŞMAZ, YAZILI AÇIKLAMA YAPAR”

Davutoğlu hükümetin kuru üzüm ve pancarda açıkladığı taban fiyatları eleştirdi, girdi maliyetlerindeki artış ile taban fiyat arasında uçurum olduğunu söyledi.

Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Bir hafta içinde iki taban fiyat açıklandı. Birisi kuru üzüm. Ama bu kez cumhurbaşkanı açıklamadı. Yazılı bir açıklama yaptılar. Huyu budur. Eğer başarı varsa kendisi çıkar sanki kimsenin katkısı yokmuş gibi konuşur.

* Kuru üzüm taban fiyatını 12,5 liradan 13 liraya çıkardı. Şeker pancarı açıklandı. Yüzde 25 zam. 360 liradan 420 lira. Peki gübreye ne kadar zam geldi? Yüzde 120.

* Çiftçi nasıl bereketli bir ziraat yapabilecek? Bingöl'de süt 1,90 lira. Sütte geçen bir yıllık fiyat artışı yüzde 7-8, etin yüzde 15 civarında ama yemin fiyat artışı yüzde 100.

“ÇİFTÇİYİ TAM BİR KISKACA ALIYORLAR”

Hükümetin Türkiye'de tarım ve hayvancılığı bitirdiğini, bunu sık sık üreticilerden duyduğunu ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

* Bir taraftan girdi maliyetleri ile çiftçinin masrafları artarken diğer taraftan düşük taban fiyatları ve enflasyonu engelleme amacı ile ithalata izin vererek çiftçiyi tam bir kıskaca alıyorlar.

* Neden? Çünkü giden cahil bakan ‘Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz?' dedi ya… Cahil bakan şunu bilmiyor. Mazot dolarla alınıyor, gübre dolarla alınıyor. Kendisi dolarla yaşıyor ya…

“BİR TSUNAMİ GELİYOR”

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

* Gittiğim her yerde gördüğüm bir husus var. Bir tsunami geliyor. Bırakın Ankara'dakiler seçim mühendisliği, toplum mühendisliği yapsınlar. Öyle bir dalga geliyor ki, tsunami gibi bunları gönderecek.

* Cumhurbaşkanı ‘2001 krizinin etkilerini hala çekiyoruz' diyor. 2001 krizini en iyi Bahçeli bilir. Ona sor en iyi o bilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?