Karamollaoğlu: Türkiye seçim atmosferine girdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Türkiye şöyle veya böyle bir seçim atmosferine girmiş bulunuyor, elbet biz seçimlere giderken farklı kanaatleri ortaya koyacağız ama bu kanaatleri birbirimizin hasmı gibi ortaya koymamız yanlış olur. Farklı kanaatlerimize rağmen biz bir bütünüz. Bu bütünün birer parçasıyız, beraber olmak bir olmak mecburiyetindeyiz" açıklamasında bulundu.

Karamollaoğlu: Türkiye seçim atmosferine girdi
Karamollaoğlu: Türkiye seçim atmosferine girdi
Bu içerik 275 kez okundu.
Reklam

Konuşmasında yaşamını yitiren partisinin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün vefatıyla başlayan Karamollaoğlu, “Değerli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk Bey’e bir kez daha Cenâb-ı Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Allah mekanını cennet, makamını âli eylesin. Oğuzhan Bey ile birlikte çok uzun bir süre, yarım asrı aşkın bir süre, hemen hemen bir ömür birlikte yol yürüdük. Nice badireleri birlikte atlattık, birlikte çok çetin imtihanlar verdik… Darbeleri gördük, partilerimizin kapatıldığı ve siyasi yasaklı olduğumuz süreçleri hep birlikte yaşadık, cezaevinde birlikte kaldık” ifadelerini kullandı.

“CİDDİ SIKINTILAR YAŞANMAKTADIR”

“Ülkemizin çözüm bekleyen büyük problemleri ve insanımızın derman aradığı birçok derdi bulunmaktadır” diyen Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Bir partinin, bir kesimin, bir grubun tek başına alacağı kararlarla bu problemlerin çözüme kavuşması ise mümkün değildir. İktidar kendi hatalarını görmekte genelde aciz kalır. İnsan kendi hatasını başına bir felaket gelmeden görmez.

*Zaten başına bir felaket geldiğinde o problemi görmenin bir ehemmiyeti kalmaz. Aksine, “ben yaptım oldu” anlayışı sorunlarımızı her geçen gün daha da derinleştirmektedir.

*Ekonominin geldiği durum ortadadır, işte resmi enflasyon rakamları daha geçen gün açıklandı; 19.58! Kaldı ki bu TÜİK’in enflasyonu, insanımızın çarşı-pazarda hissettiği gerçek enflasyon %40-%50’lerdedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?