Reklam

Bıyık Ekim Operasyonu

Bıyık Ekim Operasyonu

Bıyık Ekim Operasyonu
Bıyık Ekim Operasyonu reklam
Bu içerik 165 kez okundu.
Reklam

 

Türk toplumunda yeri ayrı olan bıyık, pek çok erkek tarafından karizmatik olmanın koşulları arasındadır. Bu nedenle bıyık yoksunluğu, pek çok erkek tarafından kabul edilemez olarak görülebilir. Sonuç olarak bıyık ektirmeye kararlı olanlar, bıyık ekimi hakkında daha fazla bilgi arayışı içerisine girerler. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, gelin bıyık ekimi hakkında merak edilen tüm sorulara cevap arayalım.

 

Bıyık Ekimi Nedir?

 

Dudağın üst bölgesindeki kılların oluşturduğu bıyık, pek çok nedenden dolayı erkeklerin tercihidir. Bunlardan en önemlisi ise estetik kaygılardır. Ancak bazı durumlarda, bu bölgede kıl çıkmayabilir. Bu durumda, bıyık ekimi tedavisi akıllara gelebilir.

 

Bıyık ekimi tedavisi, bıyığı çıkmayan hastalar için uygulanan yöntemlerden birisidir. Bıyık ekimi tedavisinde, saç ve sakal ekimi tedavisinde olduğu gibi FUE yöntemi öncelikli olarak tercih edilmektedir. FUE saç ekimi tedavisindeki temel amaç, kıl dökülmesi yaşanmayan bölgeden donör saç köklerinin alınarak bıyık bölgesine ekilmesidir. Bu sayede kalıcı bıyıklar uzamaya başlayacaktır.

 

Bıyık ekimi, pek çok nedenden dolayı tercih edilmektedir. Bunların başında ise estetik kaygılar yer almaktadır. Özellikle de dudağın üst kısmına meydana gelen yara veya yanık izi, bıyık ekimi ile kapatılabilir. Bu sayede hastanın daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Bıyık ekimi tedavisi daha çok 20 yaş üstündeki hastalarda tavsiye edilmektedir.

 

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Bıyık ekiminde ilk olarak hasta muayene edilir. Sonrasında, bıyık bölgesine ekilecek saç köklerinin alınması için donör bölge seçilir. Bu bölgeden saç kökleri toplanır. Daha sonrasında bıyık bölgesinde kanallar açılır ve toplanan kökler buraya yerleştirilir. Bu işlemde genel olarak ense bölgesinden saç kökleri toplanmaktadır. Zira ense bölgesindeki saç kökleri, dökülmeye karşı dayanıklıdır ve daha kalın köklerden oluşmaktadır.

 

Bıyık ekimi işleminde en önemli işlem, kanalların açılması işlemidir. Kanallar doğru bir açı ve genişlikte açılmalıdır. Aksi durumda greftler tutmayabilir ya da ekilen bıyık doğal bir görünüme sahip olmayabilir. Bu durumda hastalar bıyık ekimi işleminden memnun kalmayabilir. Sonuç olarak bıyık ekimi işlemi oldukça hassas bir işlemdir ve tedavi süresi de buna göre nispeten daha uzun sürmektedir.

 

Bıyık ekimi tedavisinde toplanacak olan greftler, oldukça ince bir uca sahip olan yüksek devirli mikro motorlar tarafından toplanmaktadır. Toplanan greftler, yaklaşık olarak 2 ile 3 saç kökü içermektedir. Bu greftlerin ekim bölgesine yerleştirilmesi sonrasında işlem tamamlanmış olur. Daha sonrasında iyileşme sürecine oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

 

Bıyık Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

 

Bıyık ekimi tedavisi sonrasında kişi gündelik yaşamına devam edebilir. İlk yıkama işlemi ise doktorun tavsiye edeceği süre ile belirlenmelidir. Bu nedenle bıyık ekimi yapılan bölgeyi doktorunuzdan habersiz olarak yıkamayın ve tıraş etmeyin. Aynı zamanda işlem yapılan bölgeyi ilk birkaç gün boyunca darbelerden ve sürtünmelerden korumaya özen gösterin. Mümkünse uyku pozisyonunuzu da bu duruma göre ayarlayın.

 

Tedavi sonrasında bıyık kökleri, açılan kanallar ile uyum sağlama sürecine girer. Bu nedenle tedaviden bir süre sonra bıyık dökülmesi meydana gelebilir. Bu duruma “şok dökülme” adı verilmektedir. Şok dökülme; saç, sakal ve bıyık ekimi tedavilerinde meydana gelen doğal bir durumdur. Şiddeti hastalara göre değişebilir. Aynı şekilde gerçekleşme ve sonlanma süresi de hastalara göre değişebilir. Bu süreç zarfında strese kapılmamalı ve bıyıkları tıraş etmemelisiniz. Doktorunuzun verdiği talimatlara uyarak süreci daha sağlıklı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

 

Bıyık ekimi sonrasında tam iyileşme ise yaklaşık 10 ayı bulmaktadır. Bu süre hastaya göre değişebilmektedir. Bu nedenle tam anlamıyla bıyıkların çıkması tedaviden sonra 10 ayı bulabilir.

 

Bıyık Ekimi Fiyatları

 

Bıyık ekimi fiyatları belirlenirken en önemli etken, greft sayısıdır. Ekilecek greft sayısına göre işlemin fiyatı doğal olarak artmaktadır. Ek olarak ekimi yapacak merkezin belirlediği greft başına fiyat da değişiklik gösterebilir. Eğer bıyık ekimi fiyatları konusunda net bir rakam almak istiyorsanız, ilk olarak muayene sürecinden geçmeniz gerekmektedir. Zira ekim sıklığına göre fiyatta büyük bir değişiklik meydana gelebilir.

 

Günümüzde uygulanan bıyık etkimi tedavi yöntemi, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Eğer sizler de kalıcı ve gür bıyıklara sahip olmak istiyorsanız, bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Tedavi sonrasında ise büyük bir sabırla bıyıkların çıkmasını beklemeniz ve doktorunuzu talimatlarına uymanız gerekmektedir.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık