Altın Portakal Ödülleri yarın akşam sahiplerini bulacak

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali yarın akşam Antalya Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni ile sona eriyor. Şevval Sam ve Yekta Kopan'ın sunuculuğunu yapacağı gecede Şevval Sam bir konser verecek. Tören 20.00'da Halk TV ekranından canlı yayınlanacak.

Altın Portakal Ödülleri yarın akşam sahiplerini bulacak
Altın Portakal Ödülleri yarın akşam sahiplerini bulacak
Bu içerik 383 kez okundu.
Reklam

Ali Tansu Turhan’ın hayatın mı filmlere, filmlerin mi hayata etki ettiği sorusu üzerine düşündürdüğü filmi ‘Diyalog’, babasının cenazesi için geldiği kasabada işlenen cinayete tanık olan bir adamın başına gelenleri konu alan Tayfun Pirselimoğlu imzalı ‘Kerr’ Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluştu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında gösterilen ‘Bembeyaz’ filminin söyleşisi yönetmen ve senarist Necip Çağhan Özdemir, oyuncular Kubilay Tunçer, Esra Ergün, Kamer Çelenk, yapımcılar Ahmet Berk Özdemir ve Mustafa Karadeniz, ortak yapımcı Uğur Deniz Terzioğlu, genel koordinatör Baran Doğan, cast direktörü Harika Uygur ve sanat yönetmeni Osman Özcan’ın katılımıyla gerçekleşti.

‘Birlikte Öleceğiz’ filminin söyleşisi ise yönetmenler Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu, yapımcı Yamaç Okur, oyuncular Su Kutlu, Özgür Emre Yıldırım, görüntü yönetmeni Cansu Boğuşlu, sanat yönetmeni Billur Turan ve filmin ses tasarım ve ses miksajını yapan Noyan Coşaner ile gerçekleşti.

Manuel Nieto Zas’ın Cannes Film Festivali'nde Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterilen filmi ‘İşçi ve Patron / The Employer And The Employee’ ve Levan Koguashvili’nin Tribeca Film Festivali’nden En İyi Film, En İyi Senaryo ve başroldeki Levan Tedaishvili’ne En İyi Oyuncu ödülü kazandıran filmi ‘4. Sokaktaki Pansiyon / Brighton 4th’ filmlerinin gösterimi yapıldı.

Didem Şahin kişisel tarihinden yola çıkarak oluşturduğu ve göç olgusuna öznel bir yaklaşım sunduğu ‘Acı ve Tatlı’ gösterimi sonrası “Çok farklı konularda belgeseller yaptım, ama bu konuya yaklaşamamıştım. Çünkü insanın kişisel tarihine bakması çok kolay bir şey değil, kabuk bağlamış yaraları kaldırmak, samimiyetle ortaya koymak için yüzleşmeniz gerekiyor. Biz çok ağladık bu filmi yaparken. Bu film bireysel hafıza üzerinden aslında toplumsal hafızaya bir bakış” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?