Ahmet Davutoğlu: Bu cehaletle dolar 12-13 lirayı bulabilir!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Ağrı’da Kanaat Önderleri, STK Temsilcileri ve Basın ile bir araya geldi. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin şu andaki sorunu cehalet ve yolsuzluktur" dedi. Merkez Bankası'nın başına kim gelirse gelsin, yönetenin Cumhurbaşkanı ve AKP Genl Başkanı Erdoğan olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Aslında Türkiye'de bakan falan yok. Ekonomi Bakanı da, Hazine Bakanı da, BDDK Başkanı da hepsi Tayyip Erdoğan... Bu cehaletle korkarım ki yıl sonuna doğru dolar 12-13 lirayı bulabilir" diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu: Bu cehaletle dolar 12-13 lirayı bulabilir!
Ahmet Davutoğlu: Bu cehaletle dolar 12-13 lirayı bulabilir!
Bu içerik 319 kez okundu.
Reklam

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ağrı İl Başkanlığı’nın açılışını yaptıktan sonra Kanaat Önderleri ve STK Temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantının yapıldığı salonda kürsüye İl Başkanı Murat Gök’ün Kürtçe, “Serok Vezir” Ahmed-i Hani’nin memleketine hoş geldin” diyerek çağrılan Davutoğlu da salondakileri, Kürtçe selamladı.

Konuşmasına Ağrı’da ki gençler ve esnafla yaptığı görüşmeleri sırasındaki şikayetleri anlatarak başlayan Davutoğlu, “Tüm Türkiye gibi Ağrı’da işsizlik ve ekonomik sıkıntılar içerisinde feryat ediyor. Muhtarlarımızı da dinledim. İşte buradalar. Ankara’ya gidip şikayetlerini dile getirdikleri için 12 muhtara ambargo uygulanıyor. Bazı mahallelere bu muhtarlar yüzünden hizmet götürülmüyormuş. Buradan belediye başkanına ve ilgililere sesleniyorum. Sizlerin görevi Ağrılıları cezalandırmak değil, Ağrılılara hizmet etmek” dedi.

“AĞRI’NIN GELİRİ CUBİTİ’NİN ALTINDA”

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan, Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu şunları söyledi:

* Şu anda Türkiye’de kişi başına düşen milli gelir kaç biliyor musunuz? 8 bin 500 dolar. Ben bıraktığımda 2016’da 11 bin dolardı kişi başına düşen milli gelir. Bügün Türkiye 3 bin 500 dolar, yaklaşık yüzde 30 fakirleşti. Ama Ağrılılar daha da fakirleşti. Ağrılların geliri 3 bin doların altında. Yani Ağrı’nın geliri Cubiti’nin, Nijerya’nın altında.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık