Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Şu aday olsa ne olur, bu aday olsa ne olur?

Bakan Gül, seçim ve aday tartışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Diğerleri çarpsın, toplasın, bölsün, alt alta üst üste gelsinler. Şu aday olsa ne olur, bu aday olsa ne olur? Onların kafası karışık ama milletin kafası net. Milletin adayı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan olacak. 2023’te yine milletimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürüyecek. Yeni bir destan yazacağız" dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Şu aday olsa ne olur, bu aday olsa ne olur?
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Şu aday olsa ne olur, bu aday olsa ne olur?
Bu içerik 405 kez okundu.
Reklam

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için geldiği Aydın'da konuştu. Büyük milletlere büyük insanlar armağan edildiğini belirten Gül, sözlerini şöyle sürdürdü;

 

*Bu millet de daima büyük insanlarla, büyük milletin adamları ile hep ödüllendirilmiştir. Bir millet ne zaman zora düşse milletin adamı çıkmış ve milletle beraber demokrasi yolculuğu, büyük ve güçlü Türkiye yolculuğu yapmıştır.

*Tarihimiz bunun sayısız örnekleri ile doludur. Yine böyle bir günde demokrasiye, millet iradesine ihtiyaç duyulan günde milletin iradesinin karşısında duran bir anlayışa ‘Yeter artık! Söz, karar, yetki milletindir' diyerek yola çıkmış merhum Başvekil Adnan Menderes'i rahmetle yad ediyorum.

“MİLLETİN İRADESİNİ İNFAZ ETMEK İSTİYORLARDI”

*Ruhu şad olsun. Menderes'in ortaya koyduğu kalkınma ve demokrasi yolculuğu ülkemize çok şey kazandırdı. Eğer bu topraklarda Menderes yetişmeseydi demokrasimiz bu kadar güçlü olmazdı. Adnan Menderes ve dava arkadaşları demokrasi düşmanları ile sonuna kadar kararlı bir şekilde mücadele etti.

*Bu millete ‘açık oy, gizli tasnif' diyerek sözde demokrasi dayatmalarına karşı demokrasi mücadelesi verdi. Bu milletin aklını, iradesini, vicdanını yok sayanların karşısında milletin iradesi için yola çıktı.

*Esas itibarı ile 27 Mayıs darbesinde idam sehpasına götürdükleri sadece Menderes'in kendisi değil, bu milletin iradesiydi. Darbeciler aslında milletin iradesini infaz etmek istiyorlardı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?