Kış Bahçesi Gölgelendirmesini Nasıl Sağlarım?

Kış Bahçesi Gölgelendirmesini Nasıl Sağlarım?

Kış Bahçesi Gölgelendirmesini Nasıl Sağlarım?
Kış Bahçesi Gölgelendirmesini Nasıl Sağlarım? hande
Bu içerik 309 kez okundu.
Reklam

Kış Bahçesi Gölgelendirmesini Nasıl Sağlarım?

Ülkemizde son zamanlarda kış bahçelerine olan ilgi bir hayli artmıştır. Adından da anlaşılacağı üzere bu bahçelerin kışın kullanım amacıyla alınması beraberinde bazı problemleri de getirmektedir. Bu bahçelerde kış aylarında herhangi bir ısı kaybı olmaması çözülmesi gereken en önemli problemlerdendir. Kış bahçelerinde en çok tercih edilen gölgelendirme sistemleri ise çatı gölgelemeleri ve dikey gölgelemelerdir. Bu iki yöntemde de ısı kaybının en aza indirgenmesi amaçlanmakta ve bireylere bu doğrultuda hizmet verilmektedir. Gelişen gölgelendirme sistemleri sayesinde bu kış bahçeleri artık yaz mevsiminde de kullanılabilmektedir. Zip perde sistemi son yıllarda kış bahçelerinde de sıklıkla kullanılmakta olan ve oldukça sevilen bir sistemdir. Bu perdelerin ayrıca kumanda ile kontrol edilmesi, yazın sıcağı kışın soğuğu geçirmemesi ve kolay yıpranmaması gibi özellikler bireylerin bu sisteme olan yönelimlerini arttırmaktadır.

Özellikle dikey gölgeleme sistemi kış bahçelerinde oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu sistemde monte edilecek olan sistem evin dekorasyonunu bozmayacak şekilde hazırlanmakta ve montesi sağlanmaktadır. Sistemin ayrıca kumanda yardımıyla tek tuşla istenilen forma sokulabilmesi de bireylerin en büyük tercih sebeplerindendir. Bunun haricinde kış bahçelerinde sıklıkla tercih edilen bir diğer yöntemde tavan zip perdeleridir. Bunun sebebi kış bahçesinde dikey sistemin hiç açılmasa bile özellikle güzel havalarda ya da sigara içilen ortamlarda zip perdenin üstten açılmasının hayat kurtarıcı olmasıdır. Bu şekilde tıpkı dikey sistemlerde olduğu gibi kumanda ile kontrol edilmesi ve kullanıcısına ekstra bir yük ya da zahmet oluşturmaması en çok sevilen yönlerindendir.

Kış bahçesi bireylerin oldukça dikkat ettikleri konu çatı gölgelemeleridir. Çünkü bu bahçeler sadece kışın değil yazın da birçok amaçla kullanılabilmektedir. Bu kullanımlarda ise güneşten korunabilmek için tavan perdesi kullanımı hayat kurtarıcı olabilmektedir. Tıpkı zip perde gibi kumandalı olması, bir dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde açılıp kapanabilmesi ve şık görünümü sayesinde kış bahçelerinin vazgeçilmezi olan tavan perdelerinin fiyatları da oldukça makuldür. Kış bahçesini hem yaz hem kış mevsiminde gönül rahatlığı ile kullanabilmek için gereken tek şey amacına uygun bir gölgeleme sistemidir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık