Fabrika Kurarken Yaşanan Zorluklar

Fabrika Kurarken Yaşanan Zorluklar

Fabrika Kurarken Yaşanan Zorluklar
Fabrika Kurarken Yaşanan Zorluklar hande
Bu içerik 348 kez okundu.
Reklam

Fabrika Kurarken Yaşanan Zorluklar

 

Üretim ihtiyacı günümüzde hızlı bir şekilde büyümektedir ve bu doğrultuda üretimi karşılamak için çeşitli fabrikalar kurulmaktadır. Ancak fabrikaların kurulumunda beklenmedik olayların oluştuğu durumlar vardır.

 

1. Envanteri Kontrol Etme

Envanter yönetimi üretimdeki temel zorluklardan biridir, ancak son yıllarda otomatik çözümlerin yardımı sayesinde çok daha basit hale gelmiştir. Hala envanterlerini manuel olarak yöneten pek çok fabrika vardır. Stokları manuel olarak kontrol etmek çok verimsizdir çünkü  aşırı stoklara yol açabilecek hataların yanı sıra tanımlanamayan zararlara neden olabilir. Envanter takibi, yazılım yardımı ile düzenlenebilecek bir işlemdir.

 

2. Nitelikli İşgücü Yetersizliği

Otomasyon ve robotik, işgücü açığını doldurmanıza yardımcı olsa da, problemleri analiz etmek ve çözmek için insan yetenekleri hala gereklidir.

 

3. Yeni Teknolojiyle Başa Çıkma

Gelişen teknolojiyle birlikte fabrikalarda kullanımı amaçlanan robotik ve üretim yazılımı içeren teknoloji giderek artmaktadır. Bu ileri teknolojilerin ortaya çıkışı fabrikalar için sürekli soru işaretleri oluşturmaktadır. Hangi teknolojik alete yatırım yapılması ve bunun iyi bir karar olup olmadığı akıllarda cevaplanması zor sorudur.

 

Unutmayın, UnoPro, Akademik, profesyonel yöneticilik, girişimcilik ve sanayicilik bilgi ve tecrübesine sahip Türkiye’nin tek eğitim ve danışmanlık kurumudur. Kurumsal firmalardan KOBİ ve küçük işletmelere kadar her segmentten üretim firmasındaki üretim yönetimi bilgi ve tecrübesine sahip olan UnoPro, Türkiye’nin ilk yerli ve milli Model Fabrika’sında sanayinin yalın ve dijital dönüşümü için size özel hazırlanmış eğitim müfredatı ile önce yalınlaşmanıza ve daha sonra Endüstri 4.0’a uygun bir şekilde dijitalleşmenize yardımcı olur. Hemen iletişime geçin!

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık