Çin'den Rusya'ya destek

Çin'den Rusya'ya destek
Çin'den Rusya'ya destek hande
Bu içerik 283 kez okundu.
Reklam

ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) yeni iddialar ortaya atılmış, Pentagon Sözcüsü John Kirby düzenlediği basın toplantısında, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısını haklı çıkarmak için sahte videolar üreteceğine dair kanıtlar olduğunu ifade etmişti.

Bu iddiaya Rusya'dan cevap geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov iddiayı 'saçmalık' olarak nitelendirdi.

Lavrov, ABD tarafından Rusya’nın, Ukrayna’yı işgal etme planı üzerine propaganda amaçlı bir görüntü hazırlanacağı yönündeki suçlamaların ardından, 'Kendi ürettikleri haberlere şaşırıyorlar' dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Pekin Kış Olimpiyatlarının açılış törenine katılmak üzere geldiği Pekin'de Çinli mevkidaşı Xi Jinping ile görüştü.

İki liderin görüşmede imzaladığı ortak bildiride, 'Taraflar, NATO'nun daha da genişlemesine karşı çıkmakta, NATO'yu Soğuk Savaş döneminin ideolojik yaklaşımlarından vazgeçmeye, diğer ülkelerin egemenliğine, güvenliğine ve çıkarlarına, uygarlık, kültürel ve tarihsel yollarının çeşitliliğine saygı duymaya ve iyileştirmeye davet etmektedir' ifadeleri yer aldı.

Rusya Savunma Bakanlığı Basın Servisi tarafından kamuoyu ile yeni fotoğraflar paylaşıldı.

Belarus ve Rus ortak askeri tatbikatları sırasında çekilen kareler ajanslar tarafından 'acil' kodu ile yayınlandı.

Tatbikatlarda motorlu tüfek, topçu ve tanksavar füze birimlerinin yanı sıra tanklar ve zırhlı personel taşıyıcı ekipleri yer aldı.

Pekin hükümeti, kuzeybatıdaki Sincan eyaletindeki Uygur Müslüman nüfusuna karşı zalimce davranmakla suçlanıyor.

İnsan hakları örgütleri, son birkaç yılda devletin "yeniden eğitim kampları" adını verdiği bir ağ ile, bir milyondan fazla Uygur'un gözaltına alındığına ve yüz binlercesinin hapis cezasına çarptırıldığına inanıyor.

Uygurlar'ın zorla çalıştırıldığına ve kadınların zorla kısırlaştırıldığına dair kanıtlar da var. Bazı eski kamp tutukluları işkence gördüklerini ve cinsel tacize uğradıklarını iddia ediyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?