Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir ve Nasıl Yapılır?
Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir ve Nasıl Yapılır? hande
Bu içerik 53 kez okundu.
Reklam

​​​​​​​

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir ve Nasıl Yapılır? 

Genel kapsamda diş beyazlatma (bleaching) yöntemi iki farklı şekilde yapılır. Bunlar office bleaching ve home bleaching yöntemleridir. Office bleaching klinik ortamında yaklaşık bir saat içerisinde yapılır.

Günümüzde diş beyazlatma işlemi birçok insanın başvurduğu yöntemlerden biridir. İnsanlar sağlıklı dişlerin yanı sıra beyaz dişlere de sahip olma isteği ile bu diş beyazlatma taleplerini artırmıştır. Aynı zamanda; diş beyazlatma işlemi sonrasında az veya çok hassasiyet görülmesi normaldir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri

Bu işlemde öncelikle diş yüzeyi temizlenir ve ağız operasyona hazırlanır. Ardından birkaç uygulama yapılarak bir saat içerisinde işlem tamamlanır.

Home bleaching ise evde uygulanan bir yöntemdir. Hekim tarafından önerilen ve içerisinde beyazlatıcı jel bulunan bir kalıp geceleri dişlere yerleştirilir. 

Diş Beyazlatma (Bleaching) Sonrasında Hassasiyet Oluşur Mu? 

Bu hassasiyet en çok üç gün içerisinde ortadan kalkar. Diş beyazlatma işlemi sonrasında ağrı kesici kullanmak hassasiyeti en aza indirger. 

Diş Beyazlatma (Bleaching) Diş Yapısına Zarar Verir Mi? 

Diş beyazlatma yöntemi hekim kontrolünde ve doğru işlemler uygulanarak yapıldığında dişlere hiçbir zarar vermez. Ayrıca, diş beyazlatma fiyatları uygulacak olan yönteme bağlı olarak farklılık gösterir. 

Dişler Beyazlığını Nasıl Kaybeder? 

Dişlerin beyazlığını kaybetmesi ya da dişlerde leke oluşumu günlük alışkanlıklardan kaynaklı olabilir. Bunlar çay kahve ve sigara gibi etkenlerdir. Bu durumda diş beyazlatma yöntemine başvuran birçok kişi vardır.

Diş beyazlatma işlemi yaptırdıktan sonraki ilk hafta çok önemlidir. Bu süreçte hastalar renk verici maddelerden uzak durmalıdır. Yemeklerden sonra ağız temizliği yapılmalıdır. Ayrıca, diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için diş hekiminizle görüşebilirsiniz. 

Diş Beyazlatma (Bleaching) Fiyatları 2021

Diş beyazlatma işlemi hızlı ve güvenilir bir işlemdir. Estetik kaplama yöntemlerine göre çok daha ekonomiktir. Ancak diş beyazlatma işlemi her kişide aynı sonucu vermeyebilir. Beyazlatılmış dişler zamanla eski haline geri dönebilir.

Elbette kişinin günlük akışkanlarının bu duruma etkisi büyüktür. Bu kapsamda; diş beyazlatma fiyatları işlemin yöntemine ve uygulanacağı merkezin fiyat prosedürüne bağlı olarak değişir. Diş beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgiyi işlem yaptıracağınız klinikten alabilirsiniz. 

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Uygulanır? 

Genel itibariyle zirkonyum diş kaplama zirkonyum malzeme ile dişlere yapılan bir kaplama yöntemidir. Bu işlem genellikle çürük dişlerin restorasyonu için kullanılır. 

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları Nelerdir? 

Son derece sağlam olan zirkonyum diş kaplama doğal bir görünüme sahiptir. Çatlaması ve kırılması oldukça zordur. Korozyona ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Yarı saydam özelliğe sahip olduğu için ışık geçirir ve ana dişlerle uyumludur. 

Zirkonyum Diş Kaplama Kimler İçin Uygundur? 

Zirkonyum diş kaplama sayesinde beyaz dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olmak hayal değildir. Tırnak yeme alışkanlığı olanlar riskli dövüş sporları ile uğraşanlar için zirkonyum diş kaplama uygun değildir. 

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonyum diş kaplama işlemi yaptıranlardan olumsuz geri dönüş alınmamıştır. Zirkonyum diş kaplama yaptıran kişiler bu uygulamadan son derece memnundur. 

Zirkonyum Diş Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu? 

Zirkonyum diş kaplama işlemi lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Diş hekimi tarafından yapılan lokal anestezi sayesinde işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. 

Zirkonyum Diş Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer? 

Zirkonyum diş kaplama yapımı ve laboratuvar aşamaları dört beş gün sürer. Ayrıca diş hekiminin yapacağı diş kesimi ölçü alımı ve prova gibi işlemler de hesaba katıldığında bir hafta ya da on günlük bir süreçtir. Dolayısıyla, zirkonyum diş kaplama diş yapısı uygun olan herkes için yapılabilir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık