Dövme Sildirme Kaç Seansta Yapılır?

Dövme Sildirme Kaç Seansta Yapılır?

Dövme Sildirme Kaç Seansta Yapılır?
Dövme Sildirme Kaç Seansta Yapılır? hande
Bu içerik 104 kez okundu.
Reklam

Dövme Sildirme Kaç Seansta Yapılır?

Vücudundaki dövmelerden rahatsızlık duymaya başlayan kişiler dövme sildirme ile bu istemediği dövmelerden kurtulabilir. Genel olarak 4 ila 8 arasında bir seans sayısı söz konusudur. Bu seanslar ise 4-6 hafta aralıklar ile gerçekleştirilir.

Dövmelerinin hepsini ya da bazılarını sildirmek isteyen kişilerin yaptırdığı farklı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalara ise genel olarak dövme sildirme işlemi denir.  

Dövme Sildirme Nedir?

Herhangi bir dövmenin lazer ile sildirilmesi şeklinde tanımlanabilir. Deri içine işleyen lazer ile dövmelerin etkili ve kalıcı bir şekilde silinmesi olarak açıklanır.

Aynı zamanda belirtmek gerekir ki her bir seans için işlem süresi olarak 10 ila 40 dakika arasında bir süre söz konusudur.

Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Dövmelerin silinmesi işleminde öncelikle hasta hazırlanarak uygulama bölgesinin sterilize edilmesi için temizleme yapılır.

Daha sonra da uygulama sırasında kişinin acı çekmemesi için anestezik krem sürülüyor. Hazırlık aşaması sonrasında lazerler deri altına gönderilir ve dövmenin silinmesi bu sayede yapılır.

Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Dövme silme kapsamından uygulanan birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en fazla uygulananlardan birisi ise genel olarak lazer yöntemi oluyor.

Aynı zamanda kimyasal peeling gibi yöntemler de mevcuttur. Farklı uygulama yöntemleri olmasına karşın temel amaç vücudun bir bölgesinden dövmelerin silinmesidir.

Dövme Sildirme Fiyatları

Vücutta kalıcı olarak yer alan dövmeler belirli bir süre sonra insanları rahatsız edebilir. Aynı zamanda insanlar yaptırdıkları dövmeden birtakım sebepler ile memnun kalmayabilir.

Bu noktada farklı dövme sildirme fiyatları ile uygulama yapılır. Dövmenin büyüklüğü fiyatların değişmesine neden olur.

Ben Aldırma Nasıl Uygulanır?

İnsanların vücudunun farklı noktalarında ben çıkabilir. Özellikle görünen yerlerde çıkan benlerin giderilmesi için ben aldırma işlemi yapılır.

Benin boyutu tespit edildikten sonra anestezik ilaç ile uyuşturulur ve kesi açılarak alt tabakadan derin bir temizleme yapılır. Aldırma uygulaması genel olarak bu şekilde gerçekleştirilir.

Ben Aldırma Tedavisi Hangi Mevsimde Yapılır?

Günümüzde sık uygulanan işlemlerden birisi olarak ben aldırma son derece etkili bir işlemdir.

Alanında uzman sağlık personelleri, doktorlar tarafından genel olarak kış aylarında veya bahar aylarına uygulama yapılması tavsiye edilir. Yaz aylarında benlerin aldırılması önerilen bir işlem değildir.

Ben Aldırma Tedavisi Fiyatları

Genel itibariyle ben aldırma tedavisi olmak isteyen kişilerin sık merak ettiklerinden bir tanesi ne kadar ücret ödemeleri gerektiğidir. Bu noktada kişide ne kadar büyük bir ben olduğuna bağlı olarak hesaplama yapılır.

Benin büyüklüğü arttıkça tedavi ücreti de artar. Aynı zamanda nereden hizmet alındığı da fiyatlara etki eden önemli bir unsurdur.

Jawline Dolgu Tedavisi Nedir?

Çene hatları insan yüzünde önemli bir estetik unsurudur. Yüzün görüntüsü üzerinde çene hatlarının önemi büyüktür.

Ayrıca, Jawline dolgusu ile çene hatları daha belirgin bir hale getirilir. Estetik operasyonlar içerisinde yer alan bu tedavi ile yüzün bazı bölgeleri daha belirgin olur.

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir?

Kalıcı yan etkisi olmayan ve güvenilir bir işlem olan jawline dolgusu birçok insan tarafından yaptırılan bir işlemdir. Farklı yöntemler kapsamında uygulanması da mümkündür.

Hangi yöntem kullanılarak uygulanacağına ise işlemi yapacak olan estetik cerrahı tarafından karar verilir.

Jawline Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jawline yaptıran kişiler, işlemin başarılı olması ve herhangi bir yan etki ortaya çıkmaması için uygulama sonrasında birtakım şeylere dikkat etmelidir.

Bunların başında ile bir süre su ile temastan, darbelerden kaçırmaktır. Aynı zamanda spor da yapılmamalıdır. Bu kapsamda; Jawline dolgusu bu sayede daha başarılı olur.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?