Evde Kan Alma Hizmeti

Evde Kan Alma Hizmeti

Evde Kan Alma Hizmeti
Evde Kan Alma Hizmeti hande
Bu içerik 128 kez okundu.
Reklam

Evde Kan Alma Hizmeti

Evde kan alma; özellikle son yıllarda yaygınlaşmış olan uygulamalardan biridir. Özellikle büyük şehirlerde trafik sorunu yaşayanlar, evden çıkamayacak kadar hasta olanlar veya yoğun iş temposu nedeniyle vakit bulamayanlar için son derece faydalı hizmetlerden biridir.

Oldukça düzgün bir sistemdir. Böylece sabah erkenden evinizden çıkmadan, hastanede sıra beklemeden kan ve idrar numuneleriniz alınır ve laboratuvara gönderilir.

Check up kan tahlilinde ise testler, standart bir kontrol testinin parçası olacaktır; tam kan sayımı, organ fonksiyonunu değerlendirmek için kan testleri (karaciğer, böbrek vb.), eritrosit sedimantasyon hızı, kolesterol ve lipid seviyeleri, tiroid testi (guatr), hepatit testi (sarılık), analiz tam idrar çıkışı, toplam karın ultrasonu, göğüs röntgen, elektrokardiyogram ve dışkıda kan araştırılır.

Evde Kan Alma Kimlere Uygulanır?

 •  İlk olarak yatalak (hareketsiz) hastalar,
 •  Hastane ortamına girmek istemeyenler,
 •  Hastanede veya test merkezlerinde sıra beklemek istemeyenler,
 •  Kendini güvende hissetmek isteyenler,
 •  Zamandan tasarruf etmek isteyenler,
 •  Kişiye özel hizmet isteyenler,
 •  Hizmet ayrıcalıklarından yararlanmak isteyenler,
 •  Ev konforunu yaşamak isteyenler,
 •  Yaşlı hastalar,
 •  Engelli hastalar,
 •  Evlerinden çıkamayanlar yardımsız kişiler
 •  Hasta, hastane fobisi olan kişilere uygulanabilir.

Evde Kan Alma Fiyatları

Evde kan testi veya işyeri kan testinin maliyeti, hastaya yapılacak testlere bağlı olarak değişir. Her kan testinin maliyeti farklıdır. Bu nedenle hangi testlerin uygulanacağını öğrenmek için laboratuvar ile iletişime geçilerek ücret bilgisi alınabilir.

Sağlık sigortası poliçesi kapsamında evde kan örneği almaktan yararlanan hasta özel sağlık sigortası olduğu sürece evde kan alma konusunda ücretsiz veya belirli bir indirimden yararlanabilirsiniz.

Hormon Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hormon testi fiyatları konusunda test vs. Yaptırmadan önce fiyatları öğrenmeniz oldukça önemli bir konudur. Vücudumuzdaki bazı endokrin organlar veya bezler tarafından salgılanan ve kana karışan kimyasallara hormon denir. Kan, idrar veya tükürük örnekleri ile hormon iş performansının analiz edilmesi, yapılan testlerin sayısal verilerle belirli referans aralıkları ile görüntülenmesi ve kayıt altına alınmasına hormon testi denir.

Hormonlar peptitler, steroidler ve monoaminler olmak üzere 3 gruba ayrılır. Vücudumuzda salgılanan birçok hormon türü vardır ve hepsinin farklı işlevleri vardır. Ana hormonlar büyüme, gelişme, kilo alıp verme, doğurganlık gibi tüm vücut sistemini etkileyen hormonlardır. Hormonlar sadece büyüme ve gelişmede değil, erkek ve kadınlarda ayrı ayrı üreme ve gelişme sistemlerinin normal işleyişinde de önemli rol oynarlar.

Hormon testleri kadın ve erkek için ayrı ayrı yapılır. Bazı hormonlar hem erkeklerde hem de kadınlarda bulunsa da hepsinin farklı miktarları ve özellikleri vardır. Bu farklılığa göre hormon testi fiyatları değişebilir.

Hormon testleri tıp merkezlerinde, özel ve kamu hastanelerinde yapılmaktadır. Genellikle sabahları aç karnına kan alınarak ve ihtiyaca göre kontrol edilecek hormona göre idrar verilerek yapılır. Bazı hormon testleri oruç tutmayı gerektirmez. Örneğin, tiroid hormonu için aç veya tok olmanız fark etmez. Hormon testi, doktorunuzun talimatına göre bir sağlık merkezinde sabah 08:00-10:30 saatleri arasında yapılır.

Hastanelerde dâhiliye, endokrinoloji, kadın hastalıkları ve üroloji bölümlerinde muayene edildikten sonra doktorun isteği üzerine hormon testleri yapılır.

Hormon Testi Neden İstenir?

Çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için hormon testleri istenmektedir.  Hormon testleri tek tip değildir, birçok hormon testi türü vardır. Yaptıracağınız hormon testi adet döneminizle ilgiliyse en uygun zamanı seçmeniz test sonuçlarının doğruluğu açısından daha iyi sonuçlar verecektir.

Hormon Testi Fiyatları

Hormon testi fiyatları kuruma göre değişmektedir. Doktor istemine bağlı olarak halk sağlığı merkezlerinde ve hastanelerde ücretsiz olarak da yapılabilir. Hormon testi fiyatları, özel hastanelerde yapılan testin türüne göre büyük farklılıklar göstermektedir.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Check up fiyatları uygulamalarında yapılan taramalar ve testler, talebin yapıldığı sağlık kuruluşuna göre değişmekle birlikte birbirine yakındır. Testler genellikle kan, idrar ve dışkı testleri ile bazı görüntülemeleri içerir. İzleme uygulamalarında yaygın olarak kullanılan testler şunlardır:

 • Kan şekeri testi
 •  Karaciğer ve böbrek fonksiyon testi
 •  Kan lipid ve kolesterol testi
 •  Endokrin testi
 •  Vitaminler ve mineraller
 •  İdrar testi
 •  Stres testi
 •  EKG (elektrokardiyogram)
 •  Ultrason
 •  Röntgen

 

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Genel fizik muayene, çocukluktan yaşlılığa kadar her yaşa uygulanabilen bir sağlık kontrolüdür. Test taleplerinin sıklığı yaşa ve sağlık durumuna göre değişir. Buna göre check up fiyatları da değişim göstermektedir.

Tüm sağlıklı kişilerin sağlıklarını kontrol altında tutmak, olası hastalık risklerini ve mevcut hastalıkları tespit etmek için yılda bir kez rutin fizik muayene yaptırmaları önerilir. 0 yaş üstü kişilerde risk arttığı için en az 6 ayda bir kontrole gidilmesi önerilir.

0 yaş üstü kişiler için rutin kontrollere ek olarak, daha ileri kanser taramaları, göz muayeneleri ve kalp sağlığı kontrolleri önerilir. Ailesinde kanser öyküsü olan kişiler için akciğer fonksiyon testleri ve akciğer taramaları, meme kanseri olan kadınlar, rahim ağzı kanseri testi; Erkekler prostat kanseri için taranmalıdır.

Check Up Paketleri Fiyatları

Check up fiyatları ile ilgili sorunun cevabı, her hastanenin kendi fiyatlandırma politikasının olduğudur. Kişinin hastalık riskine göre kapsamlı bir sağlık taraması belirlenir. Elbette burada amaç erken teşhistir. Çalışmanın tamamlanması ile ileride sorun yaratabilecek hastalıklar belirlenir ve uygulama yöntemleri seçilir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?