Diş Estetiğinde Zirkonyum Kaplama Yöntemi

Diş Estetiğinde Zirkonyum Kaplama Yöntemi

Diş Estetiğinde Zirkonyum Kaplama Yöntemi
Diş Estetiğinde Zirkonyum Kaplama Yöntemi hande
Bu içerik 425 kez okundu.
Reklam

Diş Estetiğinde Zirkonyum Kaplama Yöntemi

Estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda İzmir diş estetiği ilk akla gelen firmalardan biri olacaktır. Diş sağlığı konusunda üstün kalite ve uygun fiyatla çalışan İzmir implant mutlaka bilgi almanız gereken bir kurum. Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine uygulanan ve beyaz görünümü ile dikkat çeken zirkonyum, sizlere muhteşem bir fırsat sağlıyor.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Daha çok estetik amaçlı olarak uygulanan ve beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen ileri renk değişimlerinin tedavisinde, ortodontik tedavi yönteminin seçilmediği ayrık dişlerde, yapısı bozulmuş eski dolgularda, aşırı renk kaybı olan dişlerin bakımında, arka grup dişlerde köprü veya kaplama olarak kullanılır. Ön grup implant protezlerinde ve gülüş estetiğini sağlamak için tercih çoğunlukla İzmir zirkonyum tercih edilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Dişlerin her zaman temiz, bakımlı, sağlıklı ve beyaz görünümlü olmasını istersiniz. Işık iletim fonksiyonu ile sıradan dişler gibi doğal bir görüntü kesinlikle İzmir zirkonyum sayesinde yakalanır. Sağlıklı olmayan dişlerin minesi zarar görür ve renk değişimine uğrar. Klasik porselen kaplamanın alt yapısı olan metal dişlerde opak bir görünüm ortaya çıkar. Zirkonyum kaplama ile bunun önüne tamamen geçilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

Zirkonyum diş dokusu uygulamalarını kusursuz şekilde uygulayan İzmir diş estetiği, diş dokusuna yüzde yüz uyum sağlayan zirkonyum ile gülüş estetiği de sağlıyor. Metal destekli protezlerde görülen diş eti ve diş etinde oluşan çürük benzeri renk değişikliği hiç zirkonyum uygulaması sonrasında hiçbir şekilde görünmez.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonyum kaplamanın yapısında metal olmadığı için hiçbir şekilde alerji yapmaz. Muhteşem bir malzeme olan zirkonyum uygulaması ve İzmir implant da sizin için iyi bir tercih olabilir. İçeriği metal olmadığı için tadı değiştirmek veya kötü kokuya neden olması mümkün değildir. Pürüzsüz bir porselen yüzeye sahip olduğu için plak birikimi görülmeyen zirkonyum ile çok rahat bir şekilde çay ve kahve tüketebilirsiniz.

Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Zirkonyum kaplama ağrı yapar mı? Kaplama sırasında acı duyar mıyım? Diye de sorabilirsiniz. Zirkonyum uygulama sonrasında dişlerinizi normal diş fırçaları gibi fırçalayabilirsiniz. 6 ayda bir yapılan düzenli sağlık kontrolleri ile oluşabilecek sorunlar önceden tahmin edilir ve bu sorunlar için önlemler alınır. Bu açıdan söz konusu uygulamayı yaptıran herkesin memnun olduğu görülmüştür.

Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş eti sorunu olmayan kişilerde bu uygulama yaklaşık 1 haftada tamamlanır. Kişinin zevkine göre birkaç egzersizle veya doktor ve hasta memnuniyeti görülene kadar devam edilebilir. Ayrıca sizlere İzmir implant da sonuna kadar tesviye edilir.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Kontrolleri düzenli yapıldığında yaptıracağınız implant ve zirkonyum uygulamalarını çok uzun yıllar kullanabilişiniz. Bu kadar uzun süre kullanılması için bir zaman sınırı yoktur. Dişler canlı bir dokudur ve zamanla diş yapısında aşınma ile birlikte değişiklikler gözlenir. Zirkonyum kaplama ile dişlerde herhangi bir değişiklik olmaz. Zirkonyum kaplama kesilip çıkarıldığı için herhangi bir rahatsızlık da olmaz. Dişlerde doku kaybına fırsat vermez.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Zamanla bozulan ya da doğal yapısında görüntü sorunları yaşanan tüm dişer uygun bakım ve estetik sayesinde muhteşem görüntüye kavuşabilir. İzmir implant konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Metal destekli kaplamada olduğu gibi burada da mevcut diş küçültülür. Diş etleri sağlıklı durumdayken özel ölçüler ve ağza uygun kaşıklar ile doğru bir şekilde uygulama yapılır. Bu açıdan sizlere pek çok faydayı beraberinde sağlar.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle alanında uzman bir kurum bulmalısınız. Bunun için sizlere her zaman en kaliteli hizmetleri verecek olan doktorlarımız size implant öncesinde neler yapılacağını ayrıntılı olarak anlatacaklar ve sizi operasyona hazırlayacaklardır.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Laboratuvar ortamında zirkonyum alt yapı dişe ve porselen üst yapıya en uygun renkte işlenerek klinik ortamda diş ile uyumu sağlanır. Son aşamada özel yapıştırıcı ile tamamen dişe adapte edilir. İmplant için işlem basamaklarını uzman doktorlarımız hassasiyetle yürütecekler.

İmplant Neden Tercih Edilmeli?

Günümüzün muhteşem bir ürünü olan implant yaptırdığınızda bir daha f-dişinizle ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu açıdan çok uzun ömürlü ve kullanışlı olan implant yöntemi herkes tarafından tercih ediliyor.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiğinde, kişi kendi doğal dişinden ayırmadan kullanabilir. Kesim işlemleri lokal anestezi altında yapılır. Daha sonra ısı ve soğuk hassasiyetini önlemek için diş renginde geçici kaplama uygulanır. Çok az insan hafif bir karıncalanma yaşar ancak daha fazla acı duyulmaz. Son teknoloji ürünleri olan kaliteli implantlar da İzmir implant tarafından en uygun fiyatlarla uygulanır. Her türlü diş estetiği çalışmaları ve sağlıklı yaşam için İzmir diş estetiği ile iletişim kurarak çok daha detaylı bilgi ve en kaliteli hizmetleri alabilirsiniz.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş estetiğiniz birbirinden farklı yol ve yöntemleri bulunmaktadır. Uzman doktorlarımız sayesinde en doğal görünüm ve en kaliteli dişlere sahip olmanız için kaplama, implant, beyazlatma ve benzeri pek çok işlem diş estetiği olarak yapılır. Tüm bu işlemlerde doktorun uzman olması ve tecrübesi önemlidir.

Diş Estetiği Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Diş estetiğinde birçok farklı tedavi yöntemi kullanılır. Firmamızın alanında uzman doktorları tarafından modern kaplama, porselen kaplama gibi kaplama türleri yanında, seramik uygulama ve dolgu da yapılır. Ayrıca estetik için beyazlatma çalışmaları da tamamlandır.

Diş Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş estetiği konusunda dikkat edilmesi gerekenler muhakkak vardır. Bu konuda sizleri yeterince aydınlatıyoruz. Öncelikle estetik yapılan bölgeye dokunmamanız önemli. Uyuşturulmuş olan dudak ve yanakların çekiştirilmemesi ve ısırılmaması gerekiyor. Operasyon sonrasında nasıl dişlerinizi fırçalayacağınızı da doktorunuzdan öğreneceksiniz. Beslenmeye önem vermeli, dişlerde zorlama yapmamalıdır.

Diş Estetiği Fiyatları

Elbette fiyatlar da merak edilen konular arsasında ancak burada yapılacak olan işlem her hastaya göre farklılık gösterecektir. Mevcut diş durumunuz yapılacak işlemler ve kullanılacak malzemeler de fiyatları belirler. Bu konuda firmamızdan en iyi ve kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

 

Formun Üstü

Formun Altı

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?