Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri
Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri hande
Bu içerik 120 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun estetiği günümüzde kullanılan teknoloji ve en yeni yöntemler sayesinde başarı oranı her geçen gün artan cerrahi bir operasyondur. Burun şeklinden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği burun estetiği hasta konforu en üst düzeyde sağlar.

Genel anestezi ile uygulanan burun estetiği hastanın beklentisi ve ihtiyacı doğrultusunda şekillenir. Böylece burundaki deformasyonlar ve şekilsel bozukluklar en yeni yöntemlerle istenilen şekle dönüşür. Burun estetiği sayesinde burun yüz hatları ile uyum sağlar.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burnun kemerli yapısı, burun ucu düşüklüğü, burun kenarında bulunan çıkıntılar, burun genişliği ve basık burun şekli burun estetiği ile düzeltilir. Yapılan cerrahi işlemler rinoplasti olarak adlandırılır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Gelişim düzeyini tamamlayan ve burun görüntüsünden memnun olmayan herkese burun estetiği uygulanır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel anestezi ile yapılan burun estetiği sırasında açık ve kapalı rinoplasti yöntemleri tercih edilir. Her iki yöntemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunur. Dolayısıyla seçim hastanın tercihin de olur. Açık rinoplasti ameliyatında dikiş izi olduğu için pek tercih edilmez. Bu nedenle burun deliklerinden yapılan kapalı rinoplasti daha çok ön plandadır.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği sonrası hastanın başını dik tutması gerekir. Bu süreçte zorlayıcı egzersizlerden kaçınması ve beslenmesine dikkat etmesi gerekir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Medikal estetik de yaşanan teknolojik gelişmeler tampon kullanımına son veriyor. Bunun yerine nefes alma özelliğine sahip silikon malzemeler tercih edilir.

Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği sonrası hasta bir gece gözlem altında tutulur. Ertesi gün herhangi bir olumsuzluk görünmüyorsa taburcu edilir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Burun estetiği sonrası hafif ağrı, morluk ve şişlik meydana gelir. Bunlar tamamen geçici komplikasyonlardır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği hem sağlık açısından hem de hoş bir görüntü açısından tercih edilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği için yaş sınırı bulunuyor. Özellikle hastanın gelişim dönemini tamamlamış olması gerekir. Bu nedenle kişinin en az 17-18 yaş arasında olması gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Rinoplasti ameliyatlarında fiyatlar kişiye özel hesaplanır. Bu nedenle birebir görüşüp detaylı bilgi almak gerekir.

Karın Germe Ameliyatı

Kilo alıp verme ve doğum sonrası karın bölgesinde oluşan çatlak ve sarkmalar karın germe ameliyatı ile düzeltilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel anestezi ile yapılan karın germe ameliyatı iki farklı şekilde yapılır. Tam karın germe ve kısmi karın germe ameliyatıdır. Böylece sarkan deri ve cilt dokusu cerrahi işlemle alınır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı

Karın germe ameliyatı öncesinde Hastanın genel sağlık durumunun operasyona uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar ve takviye ürünler bir hafta öncesinden bırakılmalıdır. Bunun dışında karın germe fiyatları hakkında hasta bilgilendirilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyatın şekline bağlı olarak karın germe ameliyatı sonrasında hasta var 3-4 hafta sonra iş yaşamlarına dönebilirler. Bu nedenle hastanın iyileşme süreci 1-3 hafta arasındadır.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Ameliyat ağrılı değildir. Çünkü hasta genel anestezi ile uyutulur. Ameliyattan sonra hafif ağrı olsa da ağrı kesici kullanılır.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Karın germe ameliyatı sonrası iz kalır. Fakat bu izler göbeğin alt kısmında olduğu için pek fark edilmez.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe İle Geçer Mi?

Karın bölgesinde bulunan tüm çatlaklar karın germe ile geçmez. Sadece vücuttan atılan fazla deri ile birlikte o bölgede bulunan çatlaklarda vücuttan atılır.

Karın Fıtığı Karın Germe İle Giderilir Mi?

Operasyon sırasında karın bölgesinde bulunan fıtık düzeltilir. Bu nedenle karın germe ameliyatı ile karın fıtığı kombine edilebilir. Bu nedenle karın germe fiyatları da bu şekilde hesaplanır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Uygulamanın yapılacağı merkeze göre ve karın germe fiyatları kombine edilen işlemler ve kullanılan tekniğe göre belirlenir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?