Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı
Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı hande
Bu içerik 119 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Genel kapsamda burun estetiği işlemi zor bir işlemdir. Bunun sebebi burnun tamamen bir yapı içerisinde olmasıdır. Yani kapalı bir alanda bulunmasıdır. Tek bir alandan işlem gerçekleşeceğinden hata payı daha yüksektir.

Estetik ameliyatları araştırıldığında ikinci bir işleme en çok ihtiyaç duyulan işlemlerde burun estetiği birinci sırada yer almaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği işlemi var olan yamukluğu düzeltmek, şekil vermek ve sorunları gidermek olarak adlandırılır. Sorun sadece kemikte değil kıkırdak yapısında da olabilir.

İşlemler tamamen kişilere özel olarak uygulanır. Her bireyin sorunu farklı olduğu için ameliyat süreci de buna göre ilerlemektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetiği işlemi iki şekilde gerçekleşebilir. Bu işlemler kapalı ve açıktır. Açık olan burun estetiği işleminde burun ucu az miktara açılarak işlem gerçekleşir.

Açılma küçük bir kesik ile yapılır. Kapalı olan burun estetiği işleminde herhangi bir kesik atılmaz. Kapalı burun estetiği işleminde süreç tamamen burun içerisinde gerçekleşir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği işlemi sadece belirli kişilere yapılmaz. Burnun şeklinden, yapısından rahatsız olan veya sağlık problemi çeken herhangi bir bireye uygulanabilir.

Yaş olarak düşünmek gerekirse eğer kişinin sağlık olarak burnunda bir problem varsa küçük yaşta ameliyat olmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Fakat kişi sadece şekil, düzeltme için estetik işlemi istiyorsa on sekiz yaşına gelmelidir.

Bunun sebebi gelişimini tamamlaması gerektiğindendir. Sağlık problemleri veya estetik (görünüş) için yapılan işlemlerde burun estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği olan kişi ilk olarak doktorun verdiği krem veya ilaç bulunuyorsa kullanmalı. Doktorun her dediğine uymalıdır. Bunun sebebi herhangi farklı bir durum gelişmemesi içindir.

Ameliyat öncesi ve sonrasında alkol, sigara kullanımı bırakılmalıdır. İyileşme sürecini kötü etkilemektedir. Beslenme süreci normal hayatta önemli olduğu kadar estetik işlemi sonrasında da önemlidir.

Aynı zamanda kişiler burunları iyileşme sürecinde hassas olduğu için darbelere karşı korumalıdır.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci kişilere göre farklılık gösterir. Bu farklılıkta bakımın da önemi oldukça fazladır. Burun oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Kişi genel olarak bakıldığında iki ay içerisinde toparlanır.

Bu süreç bir hafta kadar kısa da sürebilmektedir. Bu aşamadan sonra tamamen iyileştim denmez. Çünkü burnun tam olarak yüze oturması en az altı ay en fazla da bir yılı bulabilmektedir.

Günümüzde burun estetiği fiyatları oldukça pahalandığı için iyileşme sürecinde bakıma daha da düşülmelidir.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Ameliyat sonrasında genel olarak konaklama meydana gelmez. Fakat yapılan işlem için farklı bir ilden geliyorsanız bir ila üç gün arasında konaklama sağlayabilirsiniz.

Kontroller için durmak isteyen hastalar da süreler uzatılabilir. Onun dışında gece konaklanması gereken bir işlem değildir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Ameliyat sonrasında herhangi bir semptom (belirti) meydana gelmesine karşın yaklaşık beş altı saat kadar hastanede durulur.

Ardından kişiler evlerine dönebilir. Hastanede kalmaya gereke olmayan bir uygulamadır.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği işleminden sonra şişme ve morarma meydana gelebilir. Bu durum üç ila yedi gün arasında sürmektedir.

Ağrı olarak ameliyattan ilk çıkışta sızlama meydana gelebilir. Bu durum bir ağrı kesici ile dengelenir.

Burun Estetiği Fiyatları

Yapılacak olan işleme ve doktora göre burun estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir.

https://www.salihonurbasat.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?