Burun Estetiği İle İlgili Merak Ettikleriniz

Burun Estetiği İle İlgili Merak Ettikleriniz

Burun Estetiği İle İlgili Merak Ettikleriniz
Burun Estetiği İle İlgili Merak Ettikleriniz hande
Bu içerik 356 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği İle İlgili Merak Ettikleriniz

Son yıllarda burun estetiği yapan kişilerin sayısı günden güne artış göstermektedir. Bu nedenle burun estetiği fiyatları burun estetiği nasıl yapılır çok fazla ağrısı olur mu ne kadar sürede iyileşir gibi merak edilen konulardır. Burun estetiği yapmak isteyenler için merak edilen bütün bilgileri vermeye çalışacağız. 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir? 

Burnun dış görünümünden memnun olmayanlar veya bir kaza sonucu burnun darbe alması sonucunda burun yapısının değişmesi ya da burun fonksiyonlarında bir bozukluk olduğu zaman burun estetiği ameliyatı yaptırmak gerekiyor.

Burun estetiği yapmak isteklerin en çok çekindiği konulardan biri burun estetiği fiyatları ve burun estetiğinde çok ağrı olur mu? Fakat burun estetiği önemli bir ameliyat olduğu kadar sanıldığı gibi ağrılı değildir. Diğer konu başlıkları altında bu konuyu daha da ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetiği burundaki fonksiyonel bozukluğu gidermek için ve ya dış görünüşünü düzeltmek için yapılan ameliyattır. Burun estetiği ameliyatı kapalı şekilde olup tüm dikişler iç kısımda kalacak şekilde yapılır. Yapılacak ameliyat türüne göre değişkenlik gösterebilir. Gerektiğinde burnun kıkırdak kısmı kırılır tekrardan şekillendirilir. Ve ya burnun dış şeklinde bazı değişiklikler yapılarak burun alabilecek uygun şekle getirilir. 

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır? 

İsteyen herkes burun estetiği yapabilir. Fakat belirli bir yaş sınırlaması vardır. Erkeklerin 18 yaş kadınların ise 17 yaşında olmaları gerekmektedir. 

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? 

Burun estetiği sonrasında uzun bir süre birçok şeye dikkat etmek gerekir. Bunlardan en önemlisi burnunuzu darbelere karşı korumak olacaktır. Ameliyat olduktan sonra 2 gün boyunca başımızı fazla yaslamadan yastıklardan destek alarak başımızı dik tutacak şekilde uyumak gerekir.

Duş alırken tepeden su akacak şekilde duş alınmalıdır. Burun estetiği sonrası güneşe çıkmamaya dikkat etmek gerekir. Çıkarken de de mutlaka 50 faktör güneş kremi kullanılmalı. Spor yapıyorsak iki hafta spora ara verilmeli. Başladıktan sonra ise sizi zorlayacak egzersizlerden kaçınmanız gerekir. Burundaki tamponları çıkartırken dikkatli olmakta fayda var. Hafif bir kanama olabilir bu normaldir. 

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur? 

Burun estetiği sonrasında iyileşme hızla gerçekleşir. Bir kaç gün içerisinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat yine de dikkatli olunmalıdır. Yüzümüzde şişlikler olabilir. Bu şişlikler iki hafta boyunca devam eder.

Aynı zamanda göz çevresinde morluklar oluşabilir. Bu morluklarda iki hafta da geçer daha hızlı bir şekilde morlukların ve şişkinliği geçmesi için 24 saat boyunca gözlerinize buz uygulamamızda fayda burnunuz iyileşme gösterdiğinde doktorunuzun da söylediği günde burnunuzdaki tamponları çıkartabilirsiniz. Ama burundaki bandajlar bir kaç hafta boyunca kalabiliyor. 

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım? 

Burun estetiği ameliyatı için İstanbul'a Avrupa'dan bile birçok kişi gelip estetik ameliyatını gerçekleştiriyor. Çünkü alanında başarılı birçok doktor çeşitli hastanelerde hizmet vermektedir. Bunun için burun estetiği yapacaklar bir kaç günlüğüne İstanbul’a gelirler. Burun estetiği ameliyatı öncesi bazı tetkikler yapıldığından iki üç gün önceden gelmekte fayda var. 

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur? 

Burun estetiği ameliyatı sonrasında genellikle hasta 6 8 saat sonra taburcu olabilir. Doktorunuz gerek görmediği takdirde aynı gün içerisinde taburcu olunur. 

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu?  

Burun estetiği ameliyatı tabii ki basit bir ameliyat değildir. Elbette ağırılar olur fakat genellikle ağrı kesicilerle ağrı giderilir. Sadece burunda bir yanma hissi ve baskı hissedilebilir. 

Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu? 

Ameliyattan sonra bir süreliğine göz çevresinde morluklar ve yüzünüzde şişkinlik olur. Fakat bu morluk ve şişlikler bir kaç hafta sonra geçecektir. 

Burun Estetiği Fiyatları 

Burun estetiği fiyatları yapılacak ameliyat türüne göre değişmektedir. Kullanılacak malzeme ve ameliyat türüne göre doktorunuzun belirleyeceği fiyata göre ameliyat yapılır. Net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Burun estetiği fiyatları için en doğru bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz. 

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Formun Üstü

Formun Altı

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?