İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Tedavisi
İmplant Diş Tedavisi hande
Bu içerik 203 kez okundu.
Reklam

İmplant Diş Tedavisi

Dişlerde hem estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek hem de ömürlük bir dayanıklılık elde etmek için yapılan işlemler arasında implant tedavisi yer alıyor.

Ağız ve diş bakımı en önemli rutin alışkanlıklardan birisidir. Düzenli olarak yapılmadığında ve dişlere gereken özen gösterilmediğinde dişlerde birçok sorunun yanı sıra kayıplar da meydana gelebilir.

Bu kayıpların yerine yeni dişler gelmeyeceği için yapılması en uygun işlem implant tedavisi olarak bilinir. Hem pratik şekilde yapılan hem de tam anlamıyla profesyonellik gerektiren bu tedavi en pahalı yöntemlerden birisidir. Ancak ömür boyu kullanım garantisi mevcuttur.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurduktan sonra kökten diş kaybı yaşayan ve ne yazık ki yerine yeni bir diş kazanamayan herkes için implant tedavisi uygun bir yöntemdir. Ancak bazı şartlara sahip olmak gerekir.

Öncelikle damak yapısının implant kökler için uygun olması gerekir. Dişlerde kullanılan vidaların damağa sağlam bir şekilde yerleşmesi gerekir.

Aksi takdirde damaklara vidalar tutunamaz ve çok kısa süre içerisinde dökülmeler meydana gelebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak ve ömür boyu kullanıma devam edebilmek için mutlaka şartların yerine getirilmesi gerekir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Dişlerin tıpkı gerçek diş gibi görünmesini sağlar. Dişlerde herhangi bir işlem varmış gibi görünmez. Güldüğünüz zaman hem doğal hem de oldukça estetik bir gülüş ortaya çıkarır.

Uzman doktorlar tarafından yapılır ve en titiz şekilde uygulanan yöntemler arasında yer alır.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dişlerin yerleştirileceği damakların sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir kan sulandırıcı ilaç ve besine yer verilmemelidir. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazırlıklı olunmalıdır.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplant diş tedavisi yapılması için öncelikle çürük olan dişler tamamen ağızdan temizlenir. Ardından önceden boşluk olan diş bölgeleri tespit edilir.

Hastanın ağzından gerekli materyaller kullanılarak ölçü alınır. Daha sonra ölçülere uygun implant dişler damak şeklinde ya da tek tek hazır hale getirilir. Prova alınır ve son aşamada ise vidalar damağa tam olarak yerleştirilir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dişlerin daha beyaz, parlak ve doğal bir estetiğe kavuşması için yapılan gülüş tasarımı fiyatları ile de memnun edicidir.

Oldukça profesyonel şekilde yapılan bu işlemler ile dişlerinizde mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli şekilde belirlenen gülüş tasarımı fiyatları kapsamında birçok yöntem mevcuttur. Diş beyazlatma, kompozit dolgular, porselen lamineler, yaprak lamineler, zirkonyum kaplama, implantlar, diş eti cerrahisi işlemleri, adevizler ve kuron gibi yöntemler gülüş tasarımı içerisinde yer alır. Hastaların istek ve ihtiyaçlarına göre yöntemlerde değişiklik meydana gelebilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Kullanılan yöntemlere ve bu yöntemler içerisinde yer alan materyallere göre gülüş tasarımı fiyatları değişebilir. Ancak genel olarak bütçenize uygundur.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Gelişen teknolojiyle beraber en çok tercih edilen diş estetiklerinden biri de zirkonyum kaplama olarak bilinir. Oldukça büyük bir özenle yapılmakta olan bu işlemde zirkonyum elementi kullanılır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Kırılmaya ve darbelere karşı zirkonyum kaplama oldukça etkilidir. Korozyon ve oksitlenmeye karşı bir hayli dirençlidir. Oldukça uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir. Parlaklığı da göz alıcıdır.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

Parlaklığı ile göz alıcı dişlere sahip olabilirsiniz. Sıcak ve soğuk hassasiyete karşıda oldukça dirençli olan zirkonyum kaplama 18 yaşını doldurmuş olan tüm hastalar için uygundur.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?