Polikarbon Kullanım Alanları

Polikarbon Kullanım Alanları

Polikarbon Kullanım Alanları
Polikarbon Kullanım Alanları News Tanıtım
Bu içerik 640 kez okundu.

Polikarbon Kullanım Alanları

Polikarbon ömürlük bir üründür. Yani bir kere alınıp kullanılmaya başlandığında herhangi bir şekilde zarar meydana gelmez. Bunun sebebi polikarbon kırılmaz bir üründür. Cam ile arasındaki ayırt edici ayrımlardan birisi de budur aslında.

Hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Ateş eritme meydana getirmediği gibi suyu da tutmama gibi özelliklere sahiptir. Bütün özellikleri birleştiğinde ömürlük kullanılabilecek ürün ortaya çıkmaktadır.

Polikarbon Nedir?

Polikarbon günümüzde çoğu alanda hem tasarım hem de gereklilik açısından kullanılan bir üründür. Bu kadar tercih edilmesinin sebebi uzun ömürlü olmasıyla beraber maliyetinin de ucuz olmasıdır. Sağlam bir ürün olduğu için büyük yapılarda (fabrika, ev, bahçe, sera, havuz vb.) tercih edilebilir.

Polikarbon Nerelerde Kullanılır?

Polikarbon geçmişte çok az alanda uygulamalarda kullanılırdı. Fakat zaman geçtikçe kullanımı ve farklılığı ortaya çıktıkça tercih edilmeye başlandı. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen levhalar arasında gelmektedir. Kullanımına bakıldığında kişilerin her an yanında taşıdıkları güneş gözlüklerinde bile vardır.

Güneş gözlüklerinde olmasının sebebi polikarbonun güneş ışığını yansıtmasıdır. Sadece yanımızda taşıdığımız ürünlerde değil çatılarda, seralarda, evlerde, mobilyalarda, havuzlarda, bahçelerde ve daha birçok alanda da polikarbon görmek mümkündür.

Polikarbon Ölçüleri Nedir?

Polikarbon üretimi iki yüz on santimetreye altı yüz santimetre olarak üretilir. Üretim tek boyut olarak gerçekleşir. Bunun sebebi istenilen ölçüye kesim ile kolay bir şekilde getirilmesidir. Yani ölçülerin polikarbon fiyatları üzerinde o kadar etkisi yoktur. Bu aşamada kalınlıklar devreye girer. İstenilen kalınlıkta nereye uygulama yapılacaksa polikarbon levha üretilebilir.

Polikarbon Fiyatları Ne Kadar?

Polikarbon fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu değişkenlik firmalara göre ve kalınlıklara göredir. Üretim olduğu için her satıcı farklı fiyat verebilmektedir. İstenilen ürün ölçüler ile firmaya söylendiğinde net bir fiyat almak mümkündür.
 

Polikarbon Nasıl Kesilir?

Polikarbon kesimi maket bıçağı ilke gerçekleşir. Bunun sebebi oldukça kolay bir şekil verilmesidir. Maket bıçağı ile zorlanmadan istenilen ölçüye getirilebilir. Bu işlem için herhangi bir maddeye veya malzemeye ihtiyaç duyulmaz. İstenilen ölçüler firmalara verilir. Bu ölçüler doğrultusunda maket bıçağı ile kesim gerçekleştirilir. Bu sayede ürün hazır hale gelir.

Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Solid polikarbon günümüzde özellikle güzel bir dekorasyon için kullanılır. Sera benzeri alanlarda sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda oldukça dayanıklı bir ürün olduğu için çatı uygulamalarında da kullanılır. Hafif bir ürün olduğu için yapımında herhangi bir sıkıntı meydana gelmez.

Normal polikarbon ile kıyaslandığında daha dayanıklı bir ürün olduğu kanıtlanmıştır. Aynı zamanda istenilen ölçülere getirilmesi için belirli miktarda da ısı verilmesi gerekir. Bu özelliği sayesinde de normal polikarbondan ayrılır.

Solid Polikarbon Teknik Özellikleri Nelerdir?

Solid polikarbon ışığı geçirme özelliğine sahiptir. Görünüş olarak cam kadar nettir. Kırılgan bir ürün değildir. Oldukça sağlamdır. Isıya ve suya dayanıklıdır. Hava koşullarına karşı dayanıklı üretilmiştir. Sağlamlık konusunda ömürlük bir üründür. Kırılma gibi durumlar meydana gelmez. Tasarrufludur. Enerji üretimine yardımcıdır. Birçok renk seçeneği mevcuttur.  

Solid Polikarbon Yaygın Kullanılan Ölçüleri Nelerdir?

Solid polikarbon yapımında kullanılan ölçüler genel olarak iki bin elli, üç bin elli mm ölçülerindedir. Fakat bu ölçüler kullanılacak alana göre uzatılabilir. Yani yaklaşık olarak sekiz metre kadar üretim yapılabilir. Aynı zamanda kalınlıklar da önemlidir. Solid polikarbon üretiminde kullanılacak alana göre kalınlıklar farklılık gösterir.

Solid Polikarbon Fiyatları

Solid polikarbon üretiminde renklendirme, kalınlık ve formlar özel olarak yapılabilir. Yapılacak olan renklendirmelere ve kalınlıklarına göre solid polikarbon fiyatları değişiklik göstermektedir.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
Profesyonel Make Up Uzmanı Şeyma Karakut: Makyajın Büyülü Dokunuşu
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı
YÖK'ten yurt dışı eğitim uyarısı