Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir? hande
Bu içerik 234 kez okundu.
Reklam

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın germe operasyonu bir çeşit estetik tedavi uygulamasıdır. Aşırı ve hızlı kilo verme, doğum sonrasında oluşan sarkık karın problemi için tedavi yöntemi uygulanabilir. İşlem öncesinde yapılan tetkikler ile birlikte hastanın işleme uygunluğu tespit edilebilir.

Ortaya çıkan karın bölgesinde oluşan yağlanma sorununun önüne geçmek için karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Bölgesel yağlanma sorunu özellikle karın bölgesinde oluşabilir. Bundan kaynaklı olarak birçok tedavi yöntemi uygulanarak etkili sonuç alınabilir.

Karın bölgesindeki fazla yağların estetik operasyonlarıyla birlikte alınması ve vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilebilir. Uzman hekim tarafından ön muayene gerçekleştirilir ve ardından karın germe ameliyatı için planlama gerçekleştirilebilir.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İlk olarak radyolojik görüntülerden yardım alınır. Ardından operasyona geçilir ve sarkık göbek sorunu ortadan kaldırılması için tedavi uygulanır. İşlem yapılacak bölge sezaryen izi seviyesinde olacak şekilde ayarlanır. Yana doğru çizilen kesi ile birlikte göbek deliğinin yukarıya kaldırılması sağlanır. Sarkık göbek sorununda meydana gelen fazla derinin ortadan kaldırılması sağlanır. Bu sayede yapılan karın germe ameliyatı ile birlikte daha sıkı bir göbek yapısına sahip olunabilir.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın bölgesinde meydana gelen sarkık probleminin giderilmesi için planlama gerçekleştirilir. Bunun için işlem öncesinde hastanın bu ameliyatı neden istediği ve talebini karşılayıp, karşılamayacağı tespit edilir.

Genelde bu ameliyata ihtiyaç duyan kişiler, hızlı ve aşırı kilo verenler, doğum yapanlar ve diyet, spora rağmen kilo veremeyen kişiler tarafından tercih edilir. İşlem öncesinde ön muayene gerçekleştirilebilir ve aynı zamanda karın germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Karın Germe Estetiği Kimler için uygundur?

Daha çok aşırı ve hızlı kilo verenler, hamilelik sonrası sarkık göbek, yapılan spor ve diyetlere rağmen hala sarkık sorununu gideremeyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği tedavi yöntemidir. Oldukça etkili ve bu kişiler için uygun bir şekilde yapılabilen tedavi yöntemidir.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Karın germe operasyonu sonrasında dikkat edilecek hususların göz önünde bulundurulması ve buna uygun olarak hareket edilmesi gerekir. İşlemden sonra hastanın hastanede 1-2 gün yatışı gerçekleştirilir. Operasyondan sonra hastanın düzenli olarak özel korseyi giymesi ve daha etkili sonuç alabilmesi için mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. 

Ameliyat tamamlandıktan sonra hastanın birkaç saat sonrasında ayaklanması ve yürüyüş yapması gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar, alkol ve sigara tüketimine ara verilerek iyileşme sürecinin hızlandırılması büyük önem arz eder.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat yapıldıktan sonra hasta, uzman hekim kontrolünde olur. Bundan dolayı 1-2 gün hastanede yatışı yapılır ve oluşabilecek sorunların önüne geçebilmek adına önlem alınır. Düzenli olarak özel korsenin giyilmesi gerekir. İşlemden sonra alınan gıdaların vücutta zararlı olup olmayacağı kesinleştirildikten sonra tedavisi gerçekleştirilmelidir.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Abdominoplasti ameliyatı yapılmadan önce hastaya anestezi uygulanır. Anestezi uygulaması ile birlikte hastanın ağrı hissetmesi veya çekmesi mümkün değildir. Bundan kaynaklı olarak ağrısız bir şekilde uygulandığı söylenebilir. Bu durum hastanın korkusunu azaltır ve ameliyat olması için teşvik eder.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemleri

Karın germe operasyonu yapılmadan önce hastanın rahatsızlığı göz önünde bulundurulur ve uygun olan tedavi uygulanır. Ki farklı yöntemle birlikte tedavi uygulanmış olur. Tam karın germe ile mini karın germe operasyonu olacak şekilde ele alınır. Şikâyetin bölgesi ve boyutuna göre yönteme karar verilir. Tercih edilen yönteme göre karın germe ameliyatı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe operasyonunda iki farklı yöntem kullanılır. Çünkü hasarın boyutu ve bulunduğu bölgeye göre değişim gösteren bir konu başlığı olarak bilinir. Bundan kaynaklı olarak iki farklı yöntem şeklinde ele alınabilen bir durum olduğundan dolayı karın germe ameliyatı fiyatları hakkında kesin bilgi verilemez. Daha güncel fiyat bilgisi için işlemin yapılacağı merkez ile görüşme yapılabilir.

Liposuction Nedir?

Yapılan bölgesel zayıflama işleminde yağlanmaların giderilemiyor olmasından kaynaklı olarak liposuction yönteminden yardım alınır. Bu uygulama sayesinde vücudun her yerine kolaylıkla uygulanabilen tedavi yöntemi olarak bilinir. Fazla yağların vücuttan dışarıya atımını gerçekleştirmek için yapılan etkili ve başarılı bir yöntemdir. Anestezi uygulaması altında yapılır. Yağ dokuları akışkan hale getirilir ve vakum yöntemi ile vücuttan dışarıya atılır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde hastaya anestezi uygulaması yapılır. Anestezi uygulaması ile birlikte kişinin ağrı hissetme durumu olmaz ve daha etkili sonuçların alınması sağlanır. Daha sonra yağ dokuları akışkan hale getirilir. Açılan küçük kesi ile birlikte yağ dokularının ince kanüllerle birlikte vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilir.

Liposuction Öncesi

İşlemden önceki iki haftalık süreçte alkol, sigara, bitki çayları, antibiyotik, ağrı kesici ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilir. Özellikle düzenli olarak kullanılan ilaçlar varsa bu durumun uzman hekime bildirilmesi gerekir. İşlem gününde mutlaka bir refakatçı olmalıdır. Böylelikle oluşabilecek sorunların önüne geçmek için daha etkili sonuçlar alınmış olacaktır.

Liposuction Kimler için uygundur?

Bölgesel yağlanma sorunu herkesi başına gelebilir. Kilo vermek için yapılan uygulama değildir. Yapılan diyet ve sporlara rağmen hala bölgesel yağlanma sorunu yaşanıyorsa mutlaka liposuction uygulamasından yardım alınmalı. Kişinin 18 yaşından büyük olması gerekir. Daha çok 30-50 yaş aralığında olan kişiler için uygun tedavi yöntemidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Gerçekleştirilen tedaviler yöntem ve teknik açıdan değişkenlik gösterir. Çünkü burada birçok uygulama vardır ve herkeste aynı etkiyi göstermiyor. Liposuction uygulamasındaki yöntemler Tümesan teknik ile Islak teknik şeklinde sınıflandırılabilir. Lazer ve Ultrasonic liposuction şeklinde ele alınır.

Liposuction Fiyatları

Yapılacak olan liposuction uygulaması farklı yöntem ve tekniklerle yapılabilir. Bu sebepten dolayı fiyat değişimi görülür. Fiyatlandırma konusu hakkında güncel bilgi alabilmek adına mutlaka işlemin yapılacağı sağlık merkezi ile iletişime geçilmeli. Ardından operasyonun gerçekleşmesi için randevu oluşturulabilir.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?