Alkali İyonize Su Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

Alkali İyonize Su Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

Alkali İyonize Su Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?
Alkali İyonize Su Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar? hande
Bu içerik 290 kez okundu.
Reklam

Alkali İyonize Su Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Modern dünyanın geldiği noktada suyun önemi ve insan sağlığı açısından faydaları çok daha fazla araştırma konusu olmuştur. Temiz, berrak ve kokusuz su içebilmenin en temel formülü ise alkali iyonize su cihazı olarak benimsenmiştir. Bu teknoloji çağının gelinen noktasında sağlık alanında meydana gelen en önemli fark, temiz ve iyonize su tüketimi ile yaşam süresinin uzaması olmuştur.

Dünyada nasıl bir suyun içme suyu olarak tüketilmesi gerektiği konusunda uzun yıllardır devam eden araştırmalar ve incelemelerden sonra alkali iyonize su cihazı tarafından imal edilen suyun önemine dikkat çekilmiştir. Pek çok yolla susuzluk giderilebilir ancak temiz, berrak, lezzetli ve iyonize bir suyla hem sağlık hem de gençlik korunabilir.

Alkali Su İyonizeri Nasıl Çalışır?

 

İyonize su, bugün üstün teknolojik cihazlarla, elektroliz yoluyla elektronik arıtma sürecinden geçirilerek üretilen bir sudur. Su pozitif ve negatif elektrotlardan geçtiğinde, sudaki mineraller iyonize olur ve daha sonra ayrılan pozitif ve negatif iyonlar üretir.

Bu iki su alkali ve asidik iyonizasyon işleminde aynı anda oluşur ve iki farklı musluktan salınır. Söz konusu işlemler ve ideal su tüketimi için geliştirilen alkali su iyonizeri çeşitlerini firmamızdan bulabilirsiniz.

İyonize suyun iki güçlü antioksidan özelliği vardır, negatif oksijeni azaltmak için potansiyel antioksidan özellik ve bağımsız bir radikal süpürücü olan hidroksil. Sıradan musluk suyunun birkaç saniye içinde güçlü bir antioksidana dönüşmesi gerçek bir mucizedir.

Aynı zamanda alkalidir yani pH 8- pH 11 aralığındaki su sayesinde, asidik atık ürünler vücuttan kolayca atılır ve vücut dengesi sağlanır. Su molekülü gruplarının küçük boyutu nedeniyle, iyonize su yüksek oranda hidrotlanır ve toksinler hızla salınır.

Temiz olmayan bir su tüketimi ile beyin gelişimi bozukluklarına, doğurganlık sorunlarına, kansere ve kalp hastalığına sebep olunabilir. Bu nedenle günümüzde birçok üretici BPA içermeyen plastik su şişeleri satmayı tercih ediyor.

Alkali Su ve Alkali İyonize Su Farkı

 

Kaliteli ve sağlıklı bir su tüketimi için mutlaka satına alacağınız suyun pH değerini kontrol etmelisiniz. Bu değer 8 ve üzeri ise aldığınız su alkali sudur. Ayrıca suya limon sıkmak da alkali su tüketmeye yardımcı olur. Evde 1,5 litre suya 1 çay kaşığı kalsiyum bikarbonat eklemek alkali su elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ancak bu alanda üstün yetenekli olan alkali iyonize su cihazı tarafından alınan su ile asla aynı su olmayacaktır. Bunlarla birlikte; alkali iyonize su cihazı çok kaliteli alkali su ve yüksek pH elde etmenize yardımcı olacaktır. Alkali su ile iyonize alkali su arasındaki farklar kısaca açıklanabilir.

Antioksidan, ORP cihazı tarafından ölçülen bir değerdir ve sıvıların korozyona karşı direncini ifade eden milivolt cinsinden ölçülen birimdir. Siz de fermamızdan satın alacağınız üstün nitelikli cihazlarla üreteceğiniz alkali su tüketerek cilt sağlığını koruyabilirsiniz. Ayrıca, yüksek oranda mide asidinin neden olduğu reflü gibi hastalıklara karşı da iyi gelecek olan alkali suyun faydaları saymakla bitmez.

Vücudun asit dengesinin sağlanması, hızlı yaşlanmanın önlenmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gibi pek çok alanda faydalarını göreceksiniz. Alkali suyun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, vücudun su ihtiyacını daha iyi karşıladığını, kilo vermeyi hızlandırdığı da biliniyor.

Alkali su, temel özelliklere sahip olduğu için vücuttaki toksinlerin atılmasını ve nötralizasyonunu sağlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, mineral içeriği yüksek alkali su, elektronca zengin su olarak da adlandırılır.

Doktorlar pH8 alkali suyun normal pH7 sudan 100 kat daha fazla detoksifiye edici olduğunu paylaşıyorlar. Sindirim sisteminin düzenli çalışması için ciddi faydaları bulunan alkali sular, insan vücudunun pH değerini de optimal seviyelere getirmektedir.

Siz de alkali iyonize su cihazı ile alkali iyononize su tüketerek cildinizin sağlığını koruyabilir ve yaşlanmanın neden olduğu yan etkileri kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. İçerdiği bikarbonat nedeniyle mide asidinin yüksek olması nedeniyle oluşan reflü gibi durumlara iyi gelen alkali suyun daha pek çok kanıtlanmamış faydası vardır. Hücre yenilenmesine yardımcı olan bu su, vücudun bağışıklık sisteminin çok iyi çalışmasını sağlar.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?